eReport.sk
Okolo mýta sa črtá ďalší škandál.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Slovenské povinné zmluvné poistenie v Rusku a Bielorusku už nebude platiť!

Od 1. júna nastávajú v povinnom zmluvnom poistené (PZP) pre štáty Rusko a Bielorusko zmeny. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej kancelárie poisťovateľov (SKP) Eva Jacková.

Škody spôsobené vozidlami registrovanými v Slovenskej republike na území Ruska a Bieloruska po 1. júni nebudú hradené z PZP uzavretého na Slovensku. Motoristi so slovenským evidenčnými číslam vozidla vstupujúci na územie týchto štátov sú povinní si na hraniciach príslušných štátov zabezpečiť tzv. hraničné poistenie. Toto kryje škody spôsobené prevádzkou motorového vozidla na príslušnom území.

Systém zelenej karty

Vodič vozidla, ktoré nesie medzinárodnú poznávaciu značku ,,BY“ a ,,RUS“, si bude musieť od 1. júna pred vstupom na územie SR uzatvoriť hraničné poistenie. V prípade kontroly príslušníkom Policajného zboru sa bude požadovať potvrdenie o platnom hraničnom poistení. Systém ,,zelenej karty“, ktorú vydala bieloruská alebo ruská poisťovňa, je od 1. júna tohto roku na území SR neplatný.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudovít Ódor
  2. Ničiteľka?
  3. Slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský, Foto: tasr

Hraničné poistenie pre územie Slovenska

Platná je zelená karta vydaná Slovenskou kanceláriou poisťovateľov alebo zelená karta vydaná v mene kancelárie z iného členského štátu EÚ. Hraničné poistenie pre územie Slovenska je možné uzatvoriť v SKP osobne alebo e-mailom. Informácie o postupe a požadovaných dokladoch sú dostupné na stránke SKP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenské povinné zmluvné poistenie v Rusku a Bielorusku už nebude platiť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php