eReport.sk
Na snímke presun raketového systému S-300.
Na snímke presun raketového systému S-300. Foto: fb/ozbrojenesily

Slovenské ozbrojené sily upozorňujú na vojenské cvičenie: Občania môžu počuť cvičnú streľbu

Ozbrojené sily (OS) SR upozorňujú občanov, že v okolí útvarov a zariadení OS SR môžu byť v rámci vojenského cvičenia svedkami zvýšenej aktivity vojakov so zbraňami či počuť streľbu. Ide však o cvičnú muníciu. Cvičenie Alertex 2023 je zamerané na rôzne krízové situácie. TASR o tom informoval hovorca OS SR Štefan Zemanovič.

Počas pokračujúceho previerkového cvičenia Alertex 2023 vojaci precvičujú reakcie na rôzne simulované incidenty. Tie zobrazujú aj reálne pôsobiace situácie spojené s bezpečnostnými hrozbami v stave rozvíjajúcej sa krízy. „Z toho dôvodu chceme upozorniť občanov, že v okolí útvarov a zariadení ozbrojených síl môžu byť svedkami zvýšenej aktivity vojakov so zbraňami či počuť streľbu. Uisťujeme však, že použitá munícia je cvičná. Celé cvičenie prebieha v koordinácii so zložkami Policajného zboru SR,“ skonštatoval Zemanovič.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Ďakovala mu aj Kolíková
  2. Bábkoherečka MIRRI nezvládla
  3. Peter Pellegrini a Samuel Migaľ.
  4. Orbánovi Slováci veria

Príprava na krízové situácie

Ozbrojené sily ubezpečujú verejnosť, že všetky tieto aktivity sú súčasťou cvičenia v podobe fiktívnych scenárov. V žiadnom prípade nebudú ovplyvňovať civilný sektor.

Alertex 2023 je dlhodobo plánované cvičenie. Jeho cieľom je preveriť reakciu zložiek OS SR na rôzne krízové situácie, ktorým by mohla Slovenská republika čeliť. „Aj takýmto cvičením ozbrojené sily zvyšujú svoju vycvičenosť a pripravenosť brániť občanov Slovenskej republiky,“ uzavrel Zemanovič.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenské ozbrojené sily upozorňujú na vojenské cvičenie: Občania môžu počuť cvičnú streľbu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php