Reprezentácia Slovenska, foto:tasr

Slovákov potrápil Cyprus, súpera zlomili v druhom polčase exportnými gólmi

Slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila v utorňajšom zápase v H-skupine kvalifikácie MS 2022 nad Cyprom 2:0 na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

Najbližšie sa Slováci predstavia v kvalifikácii v októbrovom asociačnom termíne najskôr v ruskej Kazani (8.10.), o tri dni dni potom v Osijeku nastúpia proti vicemajstrom sveta Chorvátom. Slovensko potrebovalo po septembrových stratách v Slovinsku (1:1) a na NFŠ s Chorvátskom (0:1) bodovať naplno, navyše sa chcelo rehabilitovať za bezgólovú marcovú remízu na Cypre.

1. Šampióna oplakávajú aj politici

Skóre otvoril v 55. minúte Ivan Schranz, v 77. minúte si perfektnou strelou otvoril gólový účet v národnom tíme Martin Koscelník. Zverenci trénera Štefana Tarkoviča majú po šiestich kolách bojov o šampionát Katare na konte 9 bodov, v tabuľke sú na 3. mieste, keď na vedúcich Chorvátov a Rusov strácajú 4 body.