eReport.sk
Connor McDavid, foto:ig/edmonton

McDavid si chce v Pekingu zahrať s Crosbym: Bol by to splnený sen

Kanadský hokejista Connor McDavid verí, že si na budúcoročnom olympijskom turnaji v Pekingu zahrá po boku kapitána Pittsburghu Penguins Sidneyho Crosbyho. Pre dvojnásobného najužitočnejšieho hráča NHL by to bol splnený sen.

Bol by to splnený sen, tvrdí McDavid

„Nikdy predtým som nehral v jednom tíme so Sidom. Bol by som nadšený, ak by sa to podarilo. Splnil by sa mi sen, ak by som mohol nosiť kanadský dres v jednom mužstve spoločne so Sidom,” uviedol McDavid v rozhovore pre Edmonton Journal. Hviezdny center Edmontonu bol jedným z hráčov, ktorí orodovali za účasť hráčov NHL pod piatimi kruhmi.

NHL povolilo štart jej hráčov pod piatimi kruhmi

Napokon sa mu túžba splnila, keď vedenie profiligy dospelo k dohode s hráčskou asociáciou NHLPA a Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF) a súhlasilo s uvoľnením svojich hokejistov na ZOH 2022 v Pekingu (4. – 20. februára 2022). Zabrániť ich štartu by mohla už len zhoršujúca sa pandemická situácia v súvislosti so šírením COVID-19. Na ZOH 2018 v Pjongčangu hráči z NHL neštartovali a McDavid tak stále čaká na svoju olympijskú premiéru.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. srbský tenista Novak Djokovič postúpil do semifinále US Open

„Vyhrať olympijské zlato by bolo na mojom zozname úspechov hneď za ziskom Stanleyho pohára,” vyhlásil suverénne najproduktívnejší hráč minulej sezóny NHL, ktorého nominácia do kanadského tímu by mala byť samozrejmosťou. Mužstvo bude zostavovať generálny manažér Doug Armstrong.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

McDavid si chce v Pekingu zahrať s Crosbym: Bol by to splnený sen

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Šport