eReport.sk
Štáty sa prikláňajú k Rusku
Poslanec parlamentu Tomáš Taraba (nezaradený). Zdroj: tasr

Taraba o policajnom adminovi: Slováci si platia hoaxera, ktorý primitívne útočí na slobodu!

Slováci si platia hoaxera. Polícia Slovenskej republiky sa od nástupu vlády Igora Matoviča (OĽANO) výrazne aktivizuje na sociálnych sieťach. Využíva na to dve stránky – „Polícia Slovenskej republiky“ a „Hoaxy a podvody – Polícia SR“. Za normálnych okolností by na policajných online aktivitách nebolo nič zlé. Problémom však je, že polícia pri nich nepôsobí ako štruktúra, ktorá má strážiť dodržiavanie zákonov, ale ktorá má za cieľ pomôcť vládnym politikom v súboji proti opozícii. Opozičný poslanec Tomáš Taraba (ŽIVOT-NS) si teraz trochu posvietil na to, čo vlastne administrátor policajných online stránok robí za peniaze daňových poplatníkov.

Slováci si platia hoaxera

„Čítam v novinách, že hlupáčik administrujúci FB stránku polície Hoaxy a podvody SR, si vymyslel citát Stalina, ktorý však nikdy nezaznel. Publikoval ho následne na stránke polície a keď ho cez víkend médiá upozornili, že si to vymyslel, tak sa za tento hoax neospravedlnil, ale potichu ho zmenil,“ uviedol Taraba prípad, ktorý ho priviedol k téme adminovej práce.

„Útočí z tepla kancelárie“

Faktom je, že niektoré útoky na občanov, na Slovensko ako také, alebo na opozičných politikov, rozhodne do obsahu, ktorý má šíriť polícia, nepatria. Je zrejmé, že v polícii má túto online propagáciu na starosti konkrétny človek, respektíve konkrétny tím ľudí. Ich mená nikto nepozná. Naopak, ich osobné názory na nás vyskakujú už niekoľko rokov. A mnoho ľudí to patrične otravuje.

Foto: Fb/tomastaraba

„Slováci si musia z daní platiť hoaxera, ktorý anonymne v teple kancelárie už roky primitívne útočí na slobodu slova, pranieruje občanov za ich názor, vyvesuje ich na verejný lynč a sám nespĺňa pritom ani základné etické predpoklady, ktoré sa vyžadujú pri práci novinára, ako je overiť si zdroj a ak sa pomýlim verejne to oznámiť a napraviť,“ pokračuje Taraba.

Mali by riešiť násilie a kriminalitu

Polícia sa ešte pred nástupom Matoviča zaoberala skôr praktickými problémami. Občanom napríklad prezentovala vyriešenie ťažšie pochopiteľných pravidiel cestnej premávky v rôznych zložitejších situáciách. Upozorňovala ich na nové zákony, ktoré si nemuseli všimnúť. Vysvetľovala, ako sa máme správať v rôznych situáciách tak, aby sme neporušovali zákon. Súčasný administrátor však všetky tieto aktivity utlmil. Stránkam dominuje covid, Ukrajina a snaha zatknúť opozičných predstaviteľov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mikuláš Dzurinda (uprostred) predstavuje nový politický projekt s názvom Modrá koalícia.
  2. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  3. Zľava Branislav Gröhling zo strany SaS a Michal Šipoš z hnutia OĽANO.
  4. Dočasne poverená podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).

„Verím, že ho Mikulec po tomto pošle robiť niečo zmysluplné pre spoločnosť ako napríklad hliadkovať na ulicu. Kde nám vďaka katastrofálnej ekonomickej a sociálnej situácii spôsobenej touto vládou, pribúda násilie a kriminalita,“ uzavrel Taraba na adminovu adresu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba o policajnom adminovi: Slováci si platia hoaxera, ktorý primitívne útočí na slobodu!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti