eReport.sk
Záchranársky vrtuľník
zdroj foto: youtube

Ďalšia zbytočná tragédia vo Vysokých Tatrách: Pád z vrcholu neprežil 38-ročný turista

Poľský turista neprežil pád pod vrcholom Vysokej vo Vysokých Tatrách. Z Horskej záchrannej služby (HZS) informovali, že udalosť, ktorá sa stala počas zostupu z Korunky Vysokej, nahlásil na tiesňovú linku v piatok krátko popoludní náhodný svedok.

Po približne 50-metrovom páde zostal postihnutý nehybne ležať napravo od centrálneho žľabu. ,,O súčinnosť bola požiadaná Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS) z Popradu, ktorá z heliportu v Starom Smokovci vyzdvihla na palubu záchranára HZS. Ten bol následne spolu z lekárom vysadený pri postihnutom. Žiaľ, 38-ročný poľský turista utrpel poranenia nezlučiteľné so životom a lekár už mohol len skonštatovať smrť,“ uvádza HZS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Trump je prvým exprezidentom obvineným z trestného činu
  2. škola

Nebol schopný samostatne zostúpiť

Medzitým požiadal prostredníctvom poľských záchranárov o pomoc aj jeho kamarát, s ktorým bol na túre. Po tragickej nehode už nebol schopný samostatne zostúpiť spod vrcholu. Posádka vrtuľníka vyzdvihla od nebohého Poliaka záchranára HZS a následne ho vysadila pri uviaznutom turistovi. ,,Po príprave na letecký transport bol spolu s horským záchranárom evakuovaný z terénu a vysadený pri Popradskom plese,“ dodáva HZS. Telo nebohého záchranári transportovali do Starého Smokovca a odovzdali príslušníkom Policajného zboru SR a obhliadajúcemu lekárovi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia zbytočná tragédia vo Vysokých Tatrách: Pád z vrcholu neprežil 38-ročný turista

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php