Skvelý úspech
slovenský útočník Devils Tomáš Tatar, vpravo fínsky útočník Jets Saku Mäenalanen, foto:tasr/ap

Skvelý úspech! Slovák Tatar je najlepším útočníkom NHL!

Skvelý úspech. Slovenský hokejista Tomáš Tatar si pri vysokom víťazstve New Jersey nad Philadelphiou 7:0 pripísal 21. asistenciu v sezóne a 237. v kariére. Tatar nazbieral aj tri plusové body a v tejto štatistike patrí k lídrom NHL.

Tridsaťdvaročný krídelník má po 54 zápasoch na konte 36 plusových bodov a delí sa o druhé miesto s obrancom Bostonu Mattom Grzelcykom. Na čele je takisto obranca Bruins Hampus Lindhol.

Tatar je s 36 plusovými bodmi najlepším útočníkom NHL

Tatar je tak v hodnotení plus/mínus najlepší útočník v celej NHL. V top desiatke sú spomedzi útočníkov už len Joe Pavelski (Dallas, +29), David Pastrňák a Patrice Bergeron (obaja Boston, obaja +28) a Nico Hischier (New Jersey, +27). Pre zaujímavosť, najhoršie sú na tom útočníci St. Louis Brayden Schenn s Jordanom Kyrouom a útočník Ottawy Drake Batherson, všetci majú bilanciu -30.

1. Hokejista Tomáš Tatar.
  2. Humanitárna pomoc do Sýrie sa nemá ako dostať

Tatar sa podieľal na záverečnom góle Nathana Bastiana v 57. min. Slovenský útočník odohral rovných 14 minút a jednou strelou ohrozil bránku súpera. V 59 zápasoch má bilanciu 13+21. Triumf Devils v Prudential Center sledoval aj bývalý slovenský útočník Jiří Bicek, ktorého klub pozval na oslavy 20. výročia zisku zatiaľ posledného z troch Stanley Cupov „diablov“ v roku 2003.

Halák vs. Feherváry

Dvaja slovenskí hokejisti sa predstavili v zápase Washington – NY Rangers. Viac dôvodov na radosť mal obranca Capitals Martin Fehérváry, ktorý k víťaztvu domácich 6:3 prispel asistenciou. Capitals zastavili sériu šiestich prehier. Fehérváry sa podieľal na piatom góle Washingtonu, ktorým Jevgenij Kuznecov v závere druhej tretiny zvýšil na 5:1. Slovenský obranca bodoval v druhom zápase za sebou, v 49 zápasoch má bilanciu 4+8. Na ľade bol 19 a pol minúty, mal aj plusový bod a jednu strelu.