Skvelý úspech hokejistov Nitry
Na ilustračnej snímke hokejisti Nitry. Foto: https: hockeynitra.com

Skvelý úspech hokejistov Nitry: Tím spod Zobora získal Kontinentálny pohár!

Skvelý úspech hokejistov Nitry! Hokejisti Nitry triumfovali v Kontinentálnom pohári v ročníku 2022/23. Po víťazstvách s talianskym Asiagom a francúzskym Angers zdolali v nedeľu aj britský Cardiff 3:2 a vo finálovej skupine nazbierali osem bodov. „Corgoni“ nenašli premožiteľa v žiadnom zo šiestich duelov počas dvoch fáz turnaja.

Skvelý úspech hokejistov Nitry!

Nitrania si vypracovali trojgólový náskok v úvodnej tretine, čím položili základ úspechu. Cardiff dokázal zdramatizovať duel a v záverečných minútach mal výhodu päťminútovej presilovej hry.

1. Feherváry si pripísal siedmy bod
  2. Slovenský hokejista Tomáš Tatar (v popredí) z New Jersey Devils uniká s pukom
  3. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  4. Legendárny Nedomanský o podujatí Winter Games

Triumf v kontinentálnom pohári

„Corgoni“ sa však dokázali vypätím všetkých síl ubrániť a to aj napriek tomu, že počas celého stretnutia hrali iba na päť obrancov. Dôležitým pilierom pri triumfe Nitry bol brankár Libor Kašík, ktorý zlikvidoval 45 striel súpera.