tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Marián Kočner, foto: archív/profimedia

Skutok nie je trestným činom! Marián Kočner si vypočul oslobodzujúci rozsudok v známej kauze

“Kočner nebol ten, kto mal niečo vykonať, takže nemôže byť hlavným páchateľom. Mohol byť len účastníkom, pričom hlavný páchateľ by musel vykonať aspoň pokus, to sa nestalo,” povedal súd. “Obžaloba bola podaná predčasne,” myslí si Krajský súd. Citoval ho Denník N.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Tóth, bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby.
  2. Richard Sulík, rokovanie vlády, Bôrik
  3. Obhajca Roberta Fica a Roberta Kaliňáka David Lindtner odpovedá na otázky novinárov.

Krajský súd v Bratislave oslobodil Mariána Kočnera pre marenie spravodlivosti v kauze motáky, pričom toto rozhodnutie je právoplatné, informoval v utorok spravodajský web.

Prokurátor chcel súhrnný trest 22 rokov

„Podľa odvolacieho súdu skutok nie je trestným činom, lebo pri oboch právnych kvalifikáciách sa vyžaduje aspoň pokus vykonaný hlavným páchateľom. Avšak podľa skutkovej vety obžaloby týmto hlavným páchateľom obžalovaný nebol,“ zdôvodnil pre TASR rozhodnutie hovorca bratislavského krajského súdu Pavol Adamčiak.

Okresný súd Bratislava I vlani poukázal na to, že k písomnostiam sa dostal bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. Posielanie správ však súd nepovažoval za trestný čin. Prokurátor pôvodne žiadal pre obžalovaného Mariana Kočnera v kauze motákov súhrnný trest 22 rokov, v ktorom by bol zahrnutý aj pôvodný 19-ročný trest (zatiaľ jediný právoplatný pre Kočnera – pozn. red.) za falšovanie televíznych zmeniek.

Kočnerov obhajca: Svedok Tóth nehovoril pravdu

Odvolací súd síce v utorok zrušil prvostupňový rozsudok, ale rovnako oslobodil svojím rozhodnutím Kočnera spod obžaloby. „Po naštudovaní vyhotoveného rozsudku sa vyjadríme a prípadne zvážime možnosť mimoriadneho opravného prostriedku,“ avizoval prokurátor trenčianskej krajskej prokuratúry. Kočnerov obhajca Michal Mandzák zdôraznil, že svedok Tóth nehovoril pravdu. Tvrdí, že to tak bude aj v ďalších prípadoch.

Kočner mal motáky posielať cez advokátov

Prokuratúra navrhovala prijať obžalobu zo zločinu marenia spravodlivosti v štádiu pokusu. Avšak, napokon sa rozhodovalo o spáchaní zločinu krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu prípravy.

Kočner mal motáky posielať prostredníctvom svojich advokátov, keď bol vo väzbe pre kauzu zmeniek TV Markíza. Cez takúto korešpondenciu sa mal podľa obžaloby snažiť ovplyvňovať viaceré osoby, aby bol prepustený z väzby a zmenila sa výpoveď v kauze zmeniek.

Krajský súd v Bratislave ešte podľa webu denníka ešte povedal, že “je evidentné a objektívne preukázané, že k spracovaniu motáku došlo. Obžalovaný sa dopustil časti konania, ktoré je uvedené v obžalobe, avšak toto konanie trestné nie je, je to disciplinárne previnenie.“

„Kočner je ešte obžalovaný z objednávky vraždy Jána Kuciaka, z prípravy vrážd prokurátorov a vyšetrovateľ ho navrhol obžalovať aj v kauze Donovaly,“ dodal Denník N.

Zdroj: dennikn.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skutok nie je trestným činom! Marián Kočner si vypočul oslobodzujúci rozsudok v známej kauze

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku