eReport.sk
Nový minister v tom má jasno
Nový minister Martin Sklenár s tým odvolaným- Jaroslavom Naďom. Zdroj: MO SR

Sklenár: Slovinsko je pre Slovensko dôležitým aliančným spojencom, Ukrajina je našou prioritou!

Slovinsko je pre Slovensko dôležitým aliančným spojencom, na ktorého sa môže spoľahnúť. Uviedol to minister obrany SR Martin Sklenár, ktorý v utorok prijal slovinského veľvyslanca v SR Stanislava Raščana. TASR o tom informovala Mária Precner z komunikačného odboru Ministerstva obrany (MO) SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. T. Taraba ešte neskončil s odvolaným štátnym tajomníkom MŽP, Michalom Kičom.
  2. Robert Fico, šéf strany Smer-SD.
  3. Prečo ste ticho?
  4. Mení sa Únia na totalitnú organizáciu?

Priority a summit NATO

Predmetom stretnutia bolo zhodnotenie súčasnej bilaterálnej spolupráce krajín, ako aj predstavenie priorít súčasného vedenia rezortu a vlády SR v oblasti obrannej politiky.

Zamerali sa aj na priority v súvislosti s nadchádzajúcim summitom NATO vo Vilniuse, zhodnotili doterajšiu spoluprácu v oblasti výcviku a vzdelávania a sústredili sa tiež na možnosti zintenzívnenia kooperácie v oblasti obranného priemyslu.

Spojenci pre Ukrajinu

„Stretnutie bolo príležitosťou na zhodnotenie aktuálnej bezpečnostno-politickej situácie, v súvislosti s ktorou je našou prioritou posilňovanie národnej bezpečnosti, a to aj prostredníctvom Mnohonárodnej bojovej jednotky NATO pôsobiacej na Slovensku. Zároveň je pre nás kľúčová tiež pokračujúca pomoc vojnou zmietanej Ukrajine. Aj v spojitosti s týmito témami vnímame Slovinsko dlhodobo ako dôležitého spojenca, na ktorého sa môžeme spoľahnúť,“ uviedol Sklenár aj v nadväznosti na doterajší slovinský príspevok v spojeneckej jednotke na Slovensku.

Šéf slovenského rezortu obrany zároveň poblahoželal Raščanovi k zvoleniu Slovinskej republiky za nestáleho člena Bezpečnostnej rady OSN, kde bude Slovinsko od januára 2024 počas dvoch rokov zastupovať východoeurópsku skupinu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sklenár: Slovinsko je pre Slovensko dôležitým aliančným spojencom, Ukrajina je našou prioritou!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie