eReport.sk
Šimečka trpí Kiskovým syndrómom
Predseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka, foto:tasr

KOMENTÁR O tom, ako proamerický Šimečka nedokáže uniesť jednoznačnú politickú prehru

Máme presne štyri dni od toho, kedy sme spoznali víťaza predčasných parlamentných volieb. Stal sa ním Robert Fico so svojou stranou Smer-SD. Od toho dňa vyšlo už po štvrtýkrát slnko i mnohí mladí ľudia stále plánujú mať a vychovávať na Slovensku deti. Ani neprichádza oslavná rétorika z Ruska, ako bolo prezentované na nechutnej bilbordovej kampani. Rusi sa, naopak, hneď po voľbách od možného vplyvu na Smer jednoznačne dištancovali. Politické preferencie máme rôzne, čo by sme mali na sebe rešpektovať. Čo je však zásadné, je to, že zákony prírody a princípy mocenského boja sa nezmenili. A kampaň Progresívneho Slovenska a mimovládnych organizácií sa v krajnom prípade dá považovať možno aj za šírenie negatívnych až poplašných správ.

Šimečka nedokáže uniesť jednoznačnú politickú prehru

Robert Fico bezprostredne na druhý deň po voľbách, vystúpil pred novinárom so štátnickým prejavom, kedy poďakoval všetkým voličom a rovnako tak poblahoželal všetkým stranám, ktoré dostali dostatočnú dôveru a dostali sa do parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nastal Ficov čas
  2. Táto koalícia vydrží!
  3. Eduard Chmelár
  4. Fico a Pellegrini to vidia rovnako

I keď sa prehry pochopiteľne ťažko prijímajú, najmä v politike, je zvykom pogratulovať víťazovi a s odstupom času analyzovať to, čo daný subjekt mohol v tomto “behu na 1000 metrov“ urobiť lepšie. Predseda PS Michal Šimečka však namiesto zmierlivého tónu zvolil agresívny tón, v ktorom verejnosti predostrel plán poprieť výsledky parlamentných volieb a nastoliť vládu progresivizmu aj napriek tomu, že voľby jednoznačne vyhrala sociálna demokracia. K nemu sa pridalo množstvo podporovateľov PS, napríklad Magdaléna Vášáryová, ktorá sa dokonca rozhodla priamo urážať voličov iných politických strán. Takto slušnosť, demokracia ani politická kultúra nevyzerajú.

Čaputová kuje plány proti Ficovi

Nevyznamenala sa ani prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá nerešpektuje kľud, ktorý víťaz volieb potrebuje na zostavenie stabilnej vlády. Namiesto toho existujú podozrenia, že presviedča Petra Pellegriniho (Hlas-SD), aby podľahol Šimečkovmu vábeniu a aby vstúpil do vlády PS. Vôbec ju pritom nezaujíma, že zvnútra Hlasu a aj spomedzi jeho priaznivcov sa ozýva, že vláda s PS v žiadnom prípade. To, že prezidentka nie vždy rešpektuje vôľu občanov, už vieme. Ako chce byť však Šimečka dobrým premiérom, keď mu je ukradnutá voľba takmer 700 tisíc ľudí, ktorá určila víťaza volieb?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KOMENTÁR O tom, ako proamerický Šimečka nedokáže uniesť jednoznačnú politickú prehru

Odoberať
Upozorniť na
28 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php