Šimečka je druhý Matovič! Písal sa rok 2018 a na námestiach sa zišlo niekoľko tisíc ľudí, ktorí v reakcii na vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, ktorá v tom čase otriasla Slovenskom, požadovali hlavu vtedajšieho premiéra Roberta Fica. Tieto protesty boli organizované mimovládnou organizáciou Za slušné Slovensko. Je päť rokov po tom, a dnes pár stoviek metrov ďalej pred Úradom vlády, zoskupenie mimovládok s opozičnými stranami organizovali protest proti súčasnej vláde Roberta Fica.
O protivládnych protestoch ich organizátori tvrdia, že sú to protesty za záchranu demokracie a spravodlivosti. Pravdou však je, že sú to obyčajné protivládne protesty, kedy predstavitelia PS, SaS a KDH nahnali svojich voličov do ulíc. Skôr, však ako protest, to vyzeralo na stranícky míting so svojimi sympatizantmi, keďže na demonštrácie, ktoré sa konali vo viacerých mestách na Slovensku, prišlo len niekoľko tisíc ľudí. Čo nezodpovedá ani všetkým voličom opozície.
Šimečka je druhý Matovič
Hovoria o záchrane právneho štátu a boji za spravodlivosť, avšak realita je iná, O to smutnejšie je to, že na tomto divadle participujú i obete tejto tragédie. Rodičia Jána Kuciaka či matka Martiny Kušnírovej neustále podporujú (možno nevedome) to, aby sa smrť ich detí zneužívala na politicky súboj.
Mohlo by vás zaujímať:
Predtým Matovič, ktorý vďaka tragickej udalosti vyhral parlamentné voľby, tak teraz Šimečka sa oháňa vraždou novinára. Šimečka, ktorý po hanebnej volebnej porážke, rovnako tak ako jeho predchodca,týmto spôsobom naháňa stratené politické body. Zvolili si opäť ten najnechutnejší spôsob, a to využiť smrť nevinných ľudí vo svoj prospech.
Spriatelené médiá klamú
Sú ich spriatelené médiá. Aktuality, Denník N či Markíza patrili medzi tie médiá, ktoré protivládne protesty proti predošlej vládnej garnitúre označovali za dezolátske. Dokonca ich spriatelení politici (ako Jaroslav Naď) označovali ľudí za psychicky chorých a za opice. Okrem toho, že šírili značnú vlnu nenávisť, kedy polarizovali spoločnosť, tak vyslovene mnohokrát klamali. O protestoch, na ktorých sa zúčastnilo niekoľko tisíc ľudí hovorili, ako o „minipodujatiach“, kde prišlo iba niekoľko desiatok, prinajlepšom priznali, ak sa už nedalo inak, že tam bolo pár stoviek. Teraz sú však vo vytržení. O protestoch organizovaných PSkom hovoria, ako o masových demonštráciách.Dnešného protestu v Bratislave sa zúčastnilo okolo 4000 ľudí. Markíza bez mihnutia oka napísala, že protest bol masový s 15-tisícovou účasťou. Tu je aspoň vidieť, ako sú tieto studnice objektivity naozaj objektívne.
Oháňajú sa demokraciou, avšak nerešpektujú demokratické voľby
Čo je väčším prejavom demokratickej spoločnosti, ako demokratické volenie svojich zástupcov v ústavodarnom a zákonodarnom orgáne? Septembrové predčasné parlamentné voľby dopadli tak, že si občania zvolili Roberta Fica, Petra Pellegrini a Andreja Danka. To sú predsedovia strán, ktoré dnes tvoria vládnu koalíciu. To sa avšak nepáči opozičným stranám. Tým opozičným stranám, ktoré sa tak dlhodobo oháňajú demokraciou. Slovo demokracia v podstate tvorí ich 95% z celkovej slovnej zásoby, ktorou disponujú, tak dokonca si dovolia povedať, že vlastne výsledok volieb ich nezaujíma, a že to nie je všetko. Čo je viac teda, ako voľa 1,3 milióna obyvateľov?
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
KOMENTÁR Šimečka je druhý Matovič. Naháňa politické body na mŕtvom Kuciakovi