eReport.sk
Milan Lučanský, foto: facebook M. L.

ŠIALENÝ STATUS, píše polícia. Reaguje na informácie, ktoré spájajú Mikulca so smrťou Lučanského

Facebooková stránka “Národná protikorupčná jednotka SR” zverejnila status o tom, že podľa najnovších informácií má byť objednávateľom vraždy generála Milana Lučanského minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Polícia reaguje na príspevok, kvôli ktorému už samotný Mikulec avizoval podanie trestného oznámenia. Ako sa však ukazuje, kritizovaná stránka chrlí cez sociálnu sieť ďalšie príspevky, dnes “udrela” na ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí).

“Mimoriadna Správa Poprosíme vás o zdielanie ! Podľa najnovších informácií je objednávateľom vraždy Generála Lúčanského Pán Mikulec. Čo skoro budeme informovať o nahrávkach, prepisoch, dôkazových materiáloch, ktoré jasne dávajú najavo, že tento pán ma k vrahovi veľmi blízko. Zdielajte náš príspevok do skupín, priateľom deň odhalenie je veľmi blízko tak, aby vám nič neušlo. Ďakujeme za každé zdieľanie! Vyzývame Facebook, aby sa zdržal blokácii keďže ide o Závažnú trestnú činnosť, ktorá bude v najbližších týždňoch odhalená. Tato figúrka musí z hry čím skôr vypadnúť. Ináč bude Slovensko z Eú von,” uvádza sa doslova v statuse, ktorý si vzala na paškál aj naša polícia.

Zdroj: fb/narodnaprotikorupcnajednotka

“Autor statusu si ako inak nedal tú námahu, aby svoje tvrdenia oprel o dôkazy alebo zdroje. Namiesto toho použil hoaxerské klišé: ´ZDIEĽAJTE ĎALEJ´ a vyzval samotný Facebook, aby mu jeho príspevok neblokol. Prečo asi? Nuž preto lebo sa jedná o obludné klamstvo,” reaguje polícia na predmetný príspevok, pričom pripomína, že stránka “Národná Protikorupčná jednotka SR” existuje iba pár hodín.

“Vyšetrovanie prípadu Milana Lučanského naďalej prebieha. Ako pred niekoľkými mesiacmi potvrdil generálny prokurátor SR Maroš Žilinka, vyšetrovanie prebieha plynule a aktívne. Okrem toho dodal, že: ´Keď budeme mať skutkový stav dôkazov jasne určený a zistíme, či došlo alebo nedošlo k spáchaniu trestného činu, sa postavím pred verejnosť a spolu s krajským prokurátorom poskytneme informácie,´uviedol Žilinka. Doplnil, že vo veci sa ´vykonávajú všetky dôkazy, ktoré sa vykonávať majú´ a on sám je o priebehu podrobne informovaný,” podčiarkuje polícia.

Okolnosti smrti Milana Lučanského stále polarizujú spoločnosť:

  1. Minister vnútra SR Roman Mikulec.

Okrem reakcie rezortu spravodlivosti a záverov kontrolnej komisie zriadenej ministerkou Kolíkovou ku kauze Lučanský polícia pripomína aj trestné oznámenie Mikulca, o ktorom sme vás v piatok informovali. “Takto budem postupovať voči každému ďalšiemu nechutnému nezmyslu, pretože je to zrejme, bohužiaľ, jediná cesta.” uviedol v tejto súvislosti minister vnútra.

“Zakladateľ stránky ju nazval Národnou protikorupčnou jednotkou SR, aby pravdepodobne evokoval pocit, že ide o policajnú inštitúciu. Opísal ju ako Policajná stanica. Nejde samozrejme o oficiálnu policajnú stránku. Prosíme nahlasujte ju Facebooku,” vyzvala v závere polícia.

Zdroj: fb/hoaxPZ

Stránka, ktorá čelí kritike za svoj obsah však, zdá sa, nepovedala posledné slovo. Od svojho prvého statusu z 15. júla vychrlila ďalšie štyri, posledný dnes predpoludním. “Objednávateľom vraždy Milana Lučanského je Roman Mikulec. To je snáď celému Slovensku jasné. Ale akú Úlohu hral ďalší člen nebezpečnej organizovanej skupiny si povieme dnes. Na svet začali prichádzať informácie, že generálovi Milanovi Lučanskému mal niekto na druhý svet pomôcť. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vytvorila špeciálnu skupinu, aby preverila smrť policajného exprezidenta. Táto komisia bola podľa mňa vytvorená iba účelovo, stačí sa pozrieť kto bol v tejto komisii. Už dopredu som písal vo svojich pojednaniach k smrti pána generála že táto neoliberálna neofašisticka banda nedopustí, aby sa niečo vyšetrilo. Čo sa aj stalo a po viac ako troch mesiacoch skúmania dospela k záveru, že išlo o samovraždu. Je to výsmech do očí občanov SR,” uvádza sa v najnovšom príspevku.

Zdroj: fb/narodnaprotikorupcnajednotka

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport