eReport.sk
Milan Lučanský, foto: facebook M. L.

MIKULEC ŠOKOVAL o Lučanskom: Rozprával som sa s ním o smrti. Predpovedal vlastnú samovraždu?

Počas včerajšieho (ne)odvolávania ministra vnútra bolo v parlamente rušno! Už tradičným folklórom počas podobných mimoriadnych schôdzí je aj bohatá rozprava poslancov. Tí väčšinou využijú snahu o odpísanie akéhokoľvek člena vlády aj na to, aby sa poriadne vyrozprávali. Inak to nebolo ani počas včerajšieho rokovania, keď si poslanci vzali na mušku práve Romana Mikulca. Potom ako viacerí rečníci otvorili aj tému okolo smrti Milana Lučanského (†51), chopil sa slova aj samotný šéf rezortu. A to, čo povedal bolo poriadne prekvapujúce!

Pod Mikulcom sa triasla stolička z dôvodu podozrení ohľadom manipulovania ostrosledovaných korupčníckych káuz. Jednou z tém, ktorá počas rozpravy vytŕčala bol aj tragický osud exprezidenta policajného zboru Milana Lučanského. Ten spáchal koncom minulého roka samovraždu.

Dajú ho dole?

Počas rozpravy rečníci najmä z opozície upozorňovali práve na Lučanského osud. V súvislosti s tragédiou je často kritizovaná napríklad ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ale aj Roman Mikulec. Druhý menovaný sa dostal na ranu práve medzi múrmi národnej rady.

Počas mimoriadnej schôdze sa k slovu prihlásil aj samotný šéf rezortu. „Ani jeden, kto ste tu, neviete o generálovi Lučanskom nič!“ povedal člen vlády ostro. Mikulec z ničoho nič vyrukoval s príhodou o Lučanskom.

Mali sa spolu rozprávať práve v čase, keď Lučanský odchádzal z postu prezidenta policajného zboru. „Čo si myslíte, pán minister, že sa stane, keď odídem? Hovoril som mu, že neviem. On mi odpovedal: Buď ma dajú dole oni alebo sa dám dole ja,“ zaspomínal na šokujúci rozhovor. Treba ale podčiarknuť, že pravosť príbehu sa v tomto prípade de facto nedá overiť.

Roman Mikulec – Foto: tasr

Lučanského samovražda

Exprezidenta zadržali v rámci akcie Judáš minulý rok. Stíhaný bol väzobne vo väznici v Prešove. Okolo policajného prezidenta sa začali diať naozaj zvláštne udalosti. Kurióznym bol prvý incident z decembra. Vtedy bol Lučanský s poranením hlavy prevezený do ružomberskej vojenskej nemocnice. Okolo prípadu začali vznikať rôzne konšpiračné teórie a fabulácie. Sám Lučanský priznal, že k nešťastiu došlo v noci, keď zakopol a narazil do rámu postele.

O dva týždne na to médiami preletela správa, že sa Lučanský pokúsil o samovraždu. Následne na to zraneniam podľahol. Činom sa zaoberala aj špeciálna komisia ministerstva spravodlivosti, ktorá sa skladala z odborníkov, ale aj novinárov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

MIKULEC ŠOKOVAL o Lučanskom: Rozprával som sa s ním o smrti. Predpovedal vlastnú samovraždu?

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php