eReport.sk
Miroslav Radačovský. Foto: tasr

Radačovský poslal rázny odkaz Mikulcovi v kauze Lučanský: Nezavádzajte verejnosť!

Šokujúce vyjadrenia ministra vnútra o Milanovi Lučanskom, ktoré verejne nedávno povedal, nenechal bez povšimnutia ani zástupca rodiny Lučanských, europoslanec Miroslav Radačovský. Ministerského nominanta OĽANO označil za neobjektívneho a rázne mu pripomenul, že vyšetrovanie vo veci tragickej smrti exprezidenta policajného zboru sa ešte neskončilo.

Ako sme vás informovali, počas mimoriadnej schôdze, na ktorej odvolávali šéfa rezortu vnútra Romana Mikulca, sám minister uviedol v pléne o Lučanskom nasledujúce slová, ktorými si zaspomínal na stretnutie s exprezidentom polície: „Čo si myslíte, pán minister, že sa stane, keď odídem? Hovoril som mu, že neviem. On mi odpovedal: Buď ma dajú dole oni alebo sa dám dole ja!” 

Pán minister, ste neobjektívny

V rovnaký deň na tieto Mikulcove slová reagoval zástupca rodiny Lučanských, Radčovský. „Pán minister, vyjadrili ste sa v Národnej rade SR, že generál Lučanský mal povedať, že buď ma dajú dole iní alebo sa dám dole sám. Pokiaľ ste tým chceli povedať, resp. prejudikovať pred skončením vyšetrovania, že generál Lučanský si mal spôsobiť poranenia sám alebo smrť bez cudzieho zavinenia, tak je mojou, pokiaľ nie právnickou, tak psou povinnosťou ako zástupcu poškodených Vám povedať, že ste neobjektívny, nepoznáte vo veci vykonané dôkazy, ani dôkazy, ktoré je ešte potrebné vo veci vykonať,“ odkázal MIkulcovi Radačovský.

Radačovský vysvetli, prečo ho mainstream nechce

Europoslanec zároveň naznačil, že aj vďaka ministrovi vnútra nedostáva priestor v mainstreamových médiách. „Musím Vám tiež povedať, že ste možno tiež jeden z tých, ktorí ma všemožne, predpokladám, že práve kvôli tejto veci, blokujú na všetkých mainstreamových médiách, pričom Vám je všeobecne známe, že v zmysle § 6 ods. 1 Tr. poriadku ja informácie zo spisu podávať nemôžem, pretože by som sa mohol dopustiť napr. trestného činu marenia spravodlivosti,“ pripomenul Radčovský Mikulcovi.

Status mal vyše tisíc zdieľaní za pár dní

„Dôrazne Vás preto žiadam, ako právny zástupca poškodených, hoci len na FB stránke, lebo inú možnosť nemám, mainstream mi to určite nezverejní, alternatívne médiá sa považujú za nedôveryhodné, aby ste neuváženými výrokmi nezavádzali verejnosť vo veci p. generála Lučanského, pretože vec ešte nie je vyšetrená a ukončená,“ dodal slovenský europoslanec vo svojom statuse na sociálnej sieti, ktorý za pár dní dosiahol vyše tisíc zdieľaní a komentovalo ho stovky ľudí.

Zdroj: fb/radacovskypatriot


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Radačovský poslal rázny odkaz Mikulcovi v kauze Lučanský: Nezavádzajte verejnosť!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti