eReport.sk
SHMÚ varuje
Ilustračné foto: tasr

SHMÚ: Treba si dávať pozor na snehové jazyky aj vietor

SHMÚ varuje občanov. Na väčšine územia s výnimkou niektorých okresov na juhu a východe si treba v sobotu dávať pozor na snehové jazyky a záveje. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe. Výstraha prvého stupňa platí do 18.00 h. Naďalej platí tiež výstraha druhého stupňa pred povodňou pre okresy Michalovce a Trebišov bez Roňavy. V okolí Košíc zároveň vyhlásili výstrahu pred vetrom.

SHMÚ varuje občanov

Výstraha pred snehovými jazykmi a závejmi platí v celom Bratislavskom a Žilinskom kraji, na väčšine územia Trenčianskeho a Prešovského kraja a v okresoch Brezno, Banská Bystrica, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Piešťany, Senica, Skalica a Trnava. „Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt snehových jazykov a závejov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňujú meteorológovia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je to iba maska!
  2. Možno by to chcelo lepší právny tým?
  3. Za koho záujmy budú umierať?
  4. Zľava Dušan Velič a Veronika Remišová.
  5. Budú Slováci bez referenda?

Druhý stupeň výstrahy pred povodňou v lokalitách Trebišov bez Roňavy a Michalovce platí zatiaľ do nedele (29. 1.) do 10.00 h. Na tokoch Bodrog a Latorica očakáva SHMÚ pokles vodnej hladiny ešte na úrovni druhého stupňa povodňovej aktivity. Vývoj hydrologickej situácie budú priebežne aktualizovať.

Výstraha vo viacerých okresoch

Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí do 18.00 h v okresoch Košice a Košice-okolie a do 15.00 h aj v okrese Trebišov. Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť krátkodobo 65 až 80 kilometrov za hodinu. „Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ uviedol SHMÚ.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SHMÚ: Treba si dávať pozor na snehové jazyky aj vietor

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti