eReport.sk
Sprava slovenský premiér Eduard Heger, holandský premiér Mark Rutte, španielsky premiér Pedro Sánchez, nemecký kancelár Olaf Scholz a bulharský premiér Kiril Petkov, foto:tasr

Holandský premiér žiada, aby EÚ zaviedla prísnejšiu migračnú politiku: Takto to už ďalej nejde!

Takto to už ďalej nejde! Holandský premiér Mark Rutte dúfa, že sa lídri EÚ na mimoriadnom summite vo februári dohodnú na prísnejšej migračnej politike. Povedal to vo štvrtok po rozhovore s rakúskym kancelárom Karlom Nehammerom vo Viedni, informuje TASR podľa správy agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Drucker OSTRO kritizuje Hegera
  2. Patrí politika do práva?
  3. Česko volí prezidenta
  4. Hrozbou sa zaoberá aj Interpol

Takto to už ďalej nejde!

Rutte požaduje obnovenie registrácie migrantov na vonkajších hraniciach EÚ, ako to stanovujú tzv. dublinské nariadenia. „Schengen neprežije, ak nebudú obnovené dublinské nariadenia,“ povedal.

Dublinský systém umožňuje vrátenie migrantov do prvej krajiny vstupu do EÚ. Tieto pravidlá vytvárajú najväčší tlak na Grécko, Taliansko, Španielsko a Maltu, cez ktorých územie prichádza do EÚ väčšina migrantov, vysvetľuje DPA.

Schengen zlyháva

Nehammer po stretnutí s holandským premiérom znovu vyzval EÚ, aby pomohla s ochranou vonkajších hraníc Únie, napríklad tak, že pomôže Bulharsku so zabezpečením hraníc.

Dodal, že hraničné kontroly, ktoré sú v súčasnosti zavedené medzi Nemeckom, Rakúskom, Českou republikou, Slovenskom, Maďarskom a Slovinskom ukazujú, že Schengen zlyháva.

Rakúsky kancelár dúfa, že na mimoriadnom summite EÚ, ktorý sa uskutoční 9. a 10. februára, budú úprimne posúdené problémy s migráciou a budú vyvodené príslušné závery.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Holandský premiér žiada, aby EÚ zaviedla prísnejšiu migračnú politiku: Takto to už ďalej nejde!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti