eReport.sk
Aj takto, behom "na Adama", sa kedysi na verejnosti prezentoval bývalý zabávač Jožo Pročko. Zdroj: facebook.com

Sexistický „škandál“ Pročko vs Tabák: Určite máš rada sex, máš také šťavnaté stehná… mal bývalej tenistke „lichotiť“ bývalý zabávač


Vyhraj voľby, môžeš všetko. Okrídlená veta, ktorú ako prvý použil bývalý predseda parlamentu Pavol Paška, si zrejme zobrali k srdcu viacerí politici. Platí to aj pre tých „najsvätejších“ z hnutia OĽaNO. S touto vetou sa zrejme stotožnil i bývalý zabávač Jožo Pročko, ktorý to mal „skúšať“ na známej tenistke a poslankyni parlamentu Romany Tabák. S ňou boli svojho času kolegovia v hnutí Igora Matoviča, ktoré vtedy jasne vyhralo voľby.

V OĽaNO vodu kážu a víno pijú?

Zdá sa, že v OĽaNO vodu kážu a víno pijú. V hnutí veľkých bojovníkov proti mafii a zlodejom, ale aj za práva žien a proti sexuálnemu násiliu sa to „zaujímavými“ ľuďmi len tak hemží. Spomenúť stačí dnes už bývalého poslanca Jána Heráka, ktorý je obžalovaný z trestných činov až za šesť skutkov. Sú za prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže, za zločin sexuálneho násilia, sexuálneho zneužívania, ťažkého ublíženia na zdraví a dokonca aj znásilnenie. 

Stať sa to malo v letných mesiacoch ešte v roku 2013 a ďalšie dve obvinenia sú z roku 2018. Ján Herák čelí aj obvineniu zo sexuálneho zneužitia 14-ročného dievčaťa. Herák ale naďalej vinu odmieta a tvrdí, že ide o šikanu.

Zdroj: FB / Jožo Pročko

Po Herákovi má problém so sexuálnym „harašením“ aj jeho kolega z hnutia Jožo Pročko. Ten mal podľa portálu topky.sk sexuálnymi narážkami obťažovať vtedajšiu poslankyňu parlamentu a známu tenistku Romanu Tabák. Bývalá profesionálna tenistka zverejnila šokujúce priznanie v jednej z odpovedí na otázky svojich fanúšikov. „Je pravda, že vás Pročko obťažoval? Video koluje po TikToku,“ opýtal sa jeden z nich.

„Áno, bola to veľmi nepríjemná skúsenosť. Stalo sa to na Bôriku v roku 2021 na parkovisku, keď som išla domov. Pýtal sa ma, ako to mám rada. Že určite mám rada sex, a aké mám šťavnaté stehná. Približoval sa ku mne a bol ako zmyslov zbavený, smradľavý. Až mi bolo zle,“ opísala svoje pocity Tabák.

Konflikty priznáva, obťažovanie nie

Romana Tabák prezradila aj to, že sa to riešilo aj na Úrade vlády SR, kde jej povedali, že on je tým známy, že má s tým problém a nie som jediná. Pročko sa jej mal napokon ospravedlniť. Na tieto jej slová zareagoval známy zabávač a rovnako tak zábavný poslanec v statuse na sociálnej sieti. „Romana Tabak si na svojej stránke sama položila otázku, ktorá sa týkala mňa, a sama na ňu aj odpovedala. Vraj som sa k nej smradľavý približoval na parkovisku na Bôriku a ako zmyslov zbavený som ju obťažoval,“ napísal Jožo Pročko v úvode statusu a vzápätí rázne dodal: „Nie je to pravda.“ Pročko sa zároveň priznal k jedinej veci.

Nikdy som jej nedával žiadne návrhy a ani som ju nikdy neobťažoval. To by mi v živote ani nenapadlo.

Jozef Pročko, poslanec Národnej rady SR za hnutie Slovensko (OĽaNO)

„Počas jednej schôdze sme mali jeden z mnohých konfliktov, kedy som reagoval na jej absurdné vyjadrenia a nesúhlasil som s ňou. Povedala mi, že som primitív, ktorý skrachoval a nevie hrať divadlo, tak teraz robím divadlo v parlamente. Priznávam, moja reakcia bola tiež ostrá a povedal som jej, že ona s jej postavou a stehnami tiež radšej mala robiť sumo.

Hneď som sa jej však ospravedlnil. Čo Tabak aj priznala. No nikdy som jej nedával žiadne návrhy a ani som ju nikdy neobťažoval. To by mi v živote ani nenapadlo,“ bránil sa Jožo Pročko, podľa ktorého Romana Tabak od prvej chvíle v parlamente nepatrila v klube OĽaNO medzi jeho „šálku kávy“.

Tabak by živote vraj ani neobjal

Pročko tiež priznáva, že bol jeden z najväčších oponentov jej názorov v OĽaNO. Na podporu svojich slov pridal aj reakcie svojich kolegov z hnutia OĽaNO. „Jožo a Romana si boli od prvej chvíle vo vlasoch. Jožo vždy vtipne protirečil Romaniným výplodom, čo ju vedelo vytočiť do vysokých obrátok. Romana sa nás ako prvé po príchode do parlamentu spýtala či sa robia testy na drogy a na alkohol,“ povedal Richard Nemec.

„Sedel som na každej koaličnej rade a nikdy sme neriešili žiadne obťažovanie nikoho z koalície ani opozície. Nie je pravda čo Romana Tabak tvrdí,“ pridal sa Michal Šipoš.

Nikdy som neriešil jej sexuálny život a za stehná a sumo som sa jej ospravedlnil.

Jozef Pročko, poslanec Národnej rady SR za hnutie Slovensko (OĽaNO)

„Hneď po voľbách sme mali s Jozefom rozhovor, v ktorom povedal, že Romana Tabak je človek, ktorého by v živote ani neobjal,“ bránil svojho kamaráta Ján Marosz. „Pracoval som ako vedúci Úradu vlády, bol som na každom zasadnutí, vedel som o každom dianí.

Žiadne obťažovanie od Jozefa Pročka sme neriešili a neviem ani o žiadnych podobných prípadoch ako tvrdí Romana Tabak. Ak by sme také niečo riešili, tak o tom novinári hneď informujú,“ uviedol Július Jakab – financie, fakty, dáta. „Jožko vždy vedel Romanu upratať za jej bludy,“ pridal svoj názor Tomáš Šudík.

Romana je sama o sebe perlička

Šudík pokladá súčasné obvinenie Romany Tabák za neférový útok a klamstvo, ktoré Romana rada šíri. „Prečo odrazu teraz, keď sa rieši Dankova sexuálna dovolenka v Dubaji si spomenula? Kladiem si otázku, nie je Romanka zneužívaná SNS? Nie je to preto lebo je to Dankova objednávka, za dobré miesto na kandidátke do Eurovolieb?“ pýta sa Šudík, s ktorého slovami súhlasí aj Pročko.

Romana je sama o sebe perlička.

Jozef Pročko, poslanec Národnej rady SR za hnutie Slovensko (OĽaNO)

„Romanu a jej naivitu využíva SNS na špinavú intrigánsku kampaň. Zrazu po rokoch vytiahla túto špinavú intrigu. Romana ma nikdy nemala v láske, lebo som jej bez servítky povedal vždy pravdu čo si myslím o jej výplodoch,“ pustil sa do protiútoku Pročko. Podľa Joža Pročka kvapka pretiekla, keď Romana nehlasovala za vydanie Róberta Fica.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jožo Pročko, poslanec. Zdroj: screenshot video FB / Jožo Pročko

„Vtedy som navrhol vylúčenie Romany Tabak z klubu. Odvtedy ma nenávidí až do horúcich pekiel. No nikdy som jej nedával žiadne návrhy, nikdy som neriešil jej sexuálny život a za stehná a sumo som sa jej ospravedlnil. Želám jej nech si v SNS nájde seberovného národného Slovenského junáka,“ napísal na samý záver Pročko a dodal, že „Romana je sama o sebe perlička“. Čo dodať? Asi len toľko, že aj takíto ľudia nám tvoria zákony, ktorými si máme riadiť. A akí sú naši zákonodarcovia, také sú aj zákony. Prekvapuje ešte niekoho, ako to u nás vyzerá?

Zdroj: FB / Jožo Pročko a topky.sk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sexistický „škandál“ Pročko vs Tabák: Určite máš rada sex, máš také šťavnaté stehná… mal bývalej tenistke „lichotiť“ bývalý zabávač

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre