eReport.sk
Senzácia majstrovstiev
Radosť hráčov Lotyšska, foto:IIHF

Senzácia majstrovstiev! Lotyši porazili favorizovaných Švédov: Zahrajú si o medaile!


AKTUALIZOVANÉ Senzácia majstrovstiev je na svete! Lotyšskí hokejisti všetkých šokovali, keď v dnešnom štvrťfinálovom zápase zdolali favorizovaných Švédov 3:1. Na domácom šampionáte si tak zahrajú o medaile.

Senzácia majstrovstiev

Hokejisti domáceho Lotyšska historicky prvýkrát postúpili do semifinále MS. V boji o účasť vo finále sa stretnú s Kanadou, ktorá si poradila s Fínskom 4:1. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria tímy USA a Nemecka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Povinná jazda splnená
  2. Višňovský naložil hokejovému zväzu
  3. Nórov sme porazili rozdielom triedy

Prvýkrát v semifinále

Lotyši išli do vedenia v prvej tretine gólom Ločmelisa, na ktorý Švédi reagovali v polovici zápasu gólom Liljegrena. Lotyši rozhodli o víťazstve gólmi Indrašisa a Jaksa, na ktoré už Švédi nedokázali zareagovať a štvrtý rok po sebe budú na MS bez medailí. Vypadli napriek tomu, že súpera prestrieľali 41:15. Senzácia majstrovstiev.

Fínski hokejisti titul neobhája

Kanadskí hokejisti postúpili do semifinále 86. MS. Vo štvrťfinálovom dueli v Tampere zdolali vo štvrtok obhajcov titulu Fínov 4:1

Domáci sa tak s turnajom lúčia, v najlepšej štvorke MS budú chýbať prvýkrát od roku 2018. V repríze uplynulých troch finálových duelov si oba tímy vytvorili množstvo šancí, no Kanaďania sa dopustili v defenzíve menej chýb a v koncovke boli oveľa efektívnejší. Fínom tak odplatili vlaňajšiu finálovú prehru z rovnakej arény (3:4 pp). Do semifinále MS postúpili ôsmykrát za sebou. Senzácia majstrovstiev.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Senzácia majstrovstiev! Lotyši porazili favorizovaných Švédov: Zahrajú si o medaile!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre