tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Šeliga vo vývrtke: Čarnogruský obhajoval Rusko!

Konflikt na Ukrajine v týchto dňoch zamestnáva aj slovenských politikov. Len v pondelok totiž ruský prezident Vladimir Putin uznal nezávislosť separatistických republík v Donbase. Podľa predsedu Slovensko-ruskej spoločnosti a zároveň bývalého premiéra Jána Čarnogurského má vraj Putin pravdu v tom, keď tvrdí, že západ vyzbrojuje Ukrajinu.

„Pokiaľ ide o Ukrajinu, nepotrebujeme oznámenie Putina. Vidíme na vlastné oči, ako už niekoľko rokov idú vlaky po slovenských železniciach smerom na východ plné ťažkých zbraní. To znamená, že už niekoľko rokov západ vyzbrojuje Ukrajinu zbraňami, ktoré doteraz Ukrajina používala proti republikám Donecka a Luhanska a môže ich používať aj proti Rusku,“ povedal Čarnogurský v relácii RTVS Správy a komentáre.

Čarnogurského názory roztrpčili Juraja Šeligu. – Foto: tasr

Politik tiež spomínal históriu Krymu. „Prvý tajomník Komunistickej strany Sovietskeho zväzu Nikita Chruščov ho daroval v roku 1954 Ukrajine. V Krymčanoch to stále ostalo visieť a pri prvej príležitosti, to znamená v roku 1991, keď sa rozpadal Sovietsky zväz, tak v referende sa vyslovili za to, aby Krym zostal ako zväzová republika,“ uviedol Čarnogurský.

– Foto: fb/SeligaZaLudi

Jeho slová naštartovali bývalého podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu (Za ľudí). „Pán Ján Čarnogurský ako disident, premiér a opozičný líder urobil „kus dobre roboty“ pre Slovenskú republiku. Dnes so smútkom sledujeme ako robí „kus dobrej roboty“ proti Slovenskej republike. Smutné,“ povzdychol si mladý politik.

Čítajte viac:

  1. poslanci parlament
  2. Ján Čarnogurský ako šéf KDH na sneme hnutia v Liptovskom Mikuláši 10. apríla 1999.
  3. Vladimir Putin
  4. Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga vo vývrtke: Čarnogruský obhajoval Rusko!

7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku