eReport.sk
Jaroslav Haščák, foto: tasr

Šéf Penty Haščák žiada od štátu odškodné. Zastupuje ho advokátska kancelária blízka k Lipšicovi

Šéf finančnej skupiny Penta a druhý najbohatší Slovák Jaroslav Haščák žiada od štátu ospravedlnenie alebo finančné odškodnenie. Dôvodom má byť jeho väzobne stíhanie z decembra roku 2020.

Z väzby bol prepustený na základe rozhodnutia Generálnej prokuratúry, ktorá rozhodla, že stíhanie bolo nezákonné, a neboli naplnené skutkové podstaty činov, ktoré boli podnikateľovi kladené za vinu. Ako uvádza portál Forbes jeho právnym zástupcom je Peter Kubina z advokátskej kancelárie Dentons, ktorý zastupuje napríklad aj rodičov Jána Kuciaka. Až do svojho nástupu na post špeciálneho prokurátora bol partnerom bratislavskej kancelárie Dentons aj Daniel Lipšic.

„Prevzal som toto právne zastupovanie, pretože sa plne stotožňujem s dôvodmi, pre ktoré sa náš klient rozhodol žiadať od štátnych orgánov náhradu. Ako potvrdil predovšetkým Najvyšší súd Slovenskej republiky, náš klient bol obvinený a väzobne stíhaný nezákonne,“ cituje Kubinu tlačová správa Dentonsu.

Bude vás zaujímať:

Požaduje astronomické odškodné

Haščák bude žiadať Ministerstvo spravodlivosti SR a Generálnu prokuratúru SR o ospravedlnenie, pričom náhradu v peniazoch bude požadovať iba v prípade, ak k ospravedlneniu nedôjde. Náhrada škody by sa podľa Dentons mohla vyšplhať na niekoľko desiatok miliónov eur.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf Penty Haščák žiada od štátu odškodné. Zastupuje ho advokátska kancelária blízka k Lipšicovi

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti