eReport.sk
Na snímke poslanec Národnej rady (NR) SR Milan Majerský, foto:tasr

Šéf KDH kritizuje! Majerský tvrdí, že v programovom vyhlásení je veľa textu, ale minimum obsahu

Šéf KDH kritizuje! Programové vyhlásenie vlády (PVV) obsahuje veľa textu, ale minimum obsahu. Predseda KDH Milan Majerský to uviedol v utorkovej parlamentnej diskusii. V dokumente mu chýba vízia, ako krajinu posunúť dopredu. Vyžaduje si podľa neho výrazné dopracovanie. KDH preto vládny program nepodporí.

Šéf KDH kritizuje

„Očakávali sme, že programové vyhlásenie bude obsahovať jasné ciele a míľniky, ktoré sa budú dať jasne odmerať, skontrolovať a jasným spôsobom poukázať na to, čo sa po štyroch rokoch podarilo. Nič z toho PVV neobsahuje, vyzerá to, že bolo šité horúcou ihlou len preto, aby si vláda čo najskôr splnila svoju povinnosť,“ vyhlásil Majerský. Podotkol, že sa tomu nečuduje, pretože dve z troch vládnych strán nemali svoj program.

PVV údajne s málo obsahu

Namieta, že k vládnemu programu sa opozícia dostala len pár hodín pred schvaľovaním. Prejavom politickej kultúry by podľa neho bolo aj to, keby sa o dokumente debatovalo aj s odbornými kruhmi, verejnosťou aj opozíciou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blázon Matovič?

Hľadá chyby?

V PVV mu chýba predstava o tom, ako zabezpečiť udržateľnosť verejných financií či vízia, ako rozprúdiť ekonomiku. Negatívne vníma hnutie cieľ vlády zvyšovať dane fyzickým osobám a firmám. Od vlády očakáva zákon o energetickej chudobe. V programe mu chýba, ako chce vláda opatrenia financovať.

Rezervy v prorodinnej politike?

Veľké rezervy vidí Majerský v prorodinnej politike. Absentuje podľa neho vôľa pomáhať jednorodičovským domácnostiam, zdravotne znevýhodneným či zmienka o práci s Rómami. V oblasti zdravotníctva je podľa neho PVV príliš všeobecné. Poukázal napríklad aj na chýbajúcu zmienku o nemocnici Rázsochy. Chýba mu tiež väčší dôraz na zlepšenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti. Pozitívne vníma vôľu pokračovať v modernizácii trestného práva napríklad v oblasti alternatívnych trestov. Majerský upozornil, že nestačí dať viac financií z eurofondov regiónom, ale aj posilniť ich kompetencie. Vyzval vládu aj na spustenie odbornej diskusie o viacerých volebných obvodov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf KDH kritizuje! Majerský tvrdí, že v programovom vyhlásení je veľa textu, ale minimum obsahu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre