eReport.sk
Na snímke český prezident Miloš Zeman. Foto: tasr/ap

Šéf kancelárie prezidenta Zemana: Nepriviezli ho do nemocnice v bezvedomí!

Žiadosť predsedu českého Senátu Miloša Vystrčila o podanie prognózy zdravotného stavu prezidenta Miloša Zemana bola iba mediálnou hrou, vyhlásil v pondelok vedúci Zemanovej kancelárie Vratislav Mynář. O prezidentovom zdraví neposkytol na tlačovej konferencii žiadne informácie, uviedol spravodajský server iDNES.cz.

Šéf Senátu minulý týždeň najprv žiadal o poskytnutie uvedených informácií prezidentskú kanceláriu a neskôr aj Ústrednú vojenskú nemocnicu, kde je Zeman hospitalizovaný. Vystrčil v pondelok dostal odpoveď z nemocnice, avšak verejnosť chce o jej obsahu informovať až po porade s právnikmi.

Hospitalizácia hlavy štátu bola vopred plánovaná

Ako zdôraznil v pondelok Mynář, o Zemanovom zdravotnom stave má právo informovať iba on sám alebo prezidentova rodina. Uviedol, že hospitalizácia hlavy štátu bola vopred plánovaná. Zároveň poprel špekulácie, že Zemana priviezli do nemocnice v bezvedomí. “Keby to tak bolo, mal by na tvári kyslíkovú masku a bol by napojený na prístroje – a to nebol,” skonštatoval Mynář.

Zároveň informoval, že bol svedkom toho, ako Zeman v prítomnosti predsedu Poslaneckej snemovne Radka Vondráčka podpísal dokumenty o zvolaní ustanovujúcej schôdze dolnej komory parlamentu na 8. novembra.

Šíria sa špekulácie o vážnom ochorení pečene

V ČR sa medzičasom začalo verejne špekulovať, či je podpis pod dokumentom pravý. Už v utorok sa má zísť senátna komisia, ktorá bude rokovať o tom, či vyhlásiť Zemana za neschopného zastávať úrad.

Miloš Zeman je v nemocnici od nedele 10. októbra. Podľa jeho ošetrujúceho lekára sú dôvodom hospitalizácie komplikácie súvisiace s jeho chronickými zdravotnými ťažkosťami. Médiá špekulujú, že prezident trpí vážnym ochorením pečene.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke bývalý prezident Českej republiky Václav Klaus
  2. Český prezident Miloš Zeman
  3. Prezident Miloš Zeman
  4. Česká herečka Jiřina Bohdalová na snímke roku 2002.
  5. Šéf Senátu parlamentu Českej republiky Miloš Vystrčil.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf kancelárie prezidenta Zemana: Nepriviezli ho do nemocnice v bezvedomí!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport