eReport.sk
Karel Schwarzenberg, foto: tasr

Knieža Schwarzenberg radí Babišovi: Mal by sa pokúsiť kandidovať za prezidenta

V prvých priamych voľbách českého prezidenta v roku 2013 bol Karel Schwarzenberg protikandidátom Miloša Zemana. Teraz sa po rokoch v politike knieža s dolnou komorou parlamentu – Poslaneckou snemovňou – lúči a neplánuje ani, že by sa vrátil na ministerstvo zahraničných vecí.

Neúspešná súper Zemana

„Ja by som to síce asi ešte zvládol, ale teraz je toľko uchádzačov, že už to nechám im,” hovorí Schwarzenberg v sobotnom rozhovore pre denník Mladá fronta DNES. O kandidátoch na budúceho prezidenta Českej republiky má však knieža už teraz jasno. „Určite by mali kandidovať politici. Je to politický úrad a na jeho čele by mal byť skúsený politik,” konštatoval čestný predseda strany TOP 09.

Babiš by sa mal skúsiť stať prezidentom

Schwarzenberg vyjadril v rozhovore pre MF DNES presvedčenie, že za prezidenta by mal skúsiť kandidovať súčasný predseda vlády Andrej Babiš. A ďalším kandidátom na najvyšší politický post v krajine by podľa kniežaťa mohol byť spoluzakladateľ a niekdajší predseda TOP 09 Miroslav Kalousek, ktorý je podľa Schwarzenberga vnímaný ako jeden z najskúsenejších českých politikov. „Veď dolnú komoru parlamentu opustil po viac než 20 rokoch,” vysvetlil knieža v Mladej fronte DNES.

Viac zo zahraničia:

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Knieža Schwarzenberg radí Babišovi: Mal by sa pokúsiť kandidovať za prezidenta

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport