eReport.sk
Český prezident Miloš Zeman
Český prezident Miloš Zeman. Foto: tasr/ap

Nemocnica poskytla informácie o Zemanovom zdravotnom stave: Ako je na tom?

Pražská Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v pondelok odpovedala na list predsedu Senátu Parlamentu Českej republiky (PČR) Miloša Vystrčila ohľadom zdravotného stavu prezidenta Miloša Zemana. Informovali o tom viaceré české médiá. Podľa portálu Novinky.cz zdravotnícke zariadenie nemôže zverejniť žiadne detaily. Vystrčil chce verejnosť informovať po preštudovaní dokumentu a po porade s právnikmi.

„Dnes, 18. októbra o 9.00 h, poslal riaditeľ ÚVN profesor Miroslav Zavoral oficiálnou cestou predsedovi Senátu PČR odpovede spracované so všetkou váhou a zodpovednosťou,” uviedla v pondelok hovorkyňa ÚVN Jitka Zinke. Predseda Senátu pre Novinky.cz uviedol, že správu už dostal a teraz sa poradí s právnymi expertmi, čo môže verejnosti oznámiť.

Napísal hovorca prezidenta na svojom facebookovom statuse – Foto: fb/jiriovcacek

“Nie je dobré, aby som niečo hovoril, kým to nebude skonzultované,” povedal Miloš Vystrčil s tým, že právny rozbor listu by mohol byť pripravený v pondelok podvečer. Prezident Zeman je v ÚVN hospitalizovaný od 10. októbra. Hrad jeho zdravotný stav nekomentuje.

Minulý týždeň vo štvrtok pred novinárov predstúpila jeho manželka Ivana s tým, že jej manžel je “chorý a potrebuje nabrať sily”. Podľa portálu iDNES.cz otázniky panujú najmä ohľadom toho, či zdravotný stav umožňuje Zemanovi vykonávať svoju funkciu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemocnica poskytla informácie o Zemanovom zdravotnom stave: Ako je na tom?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport