tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
ukrajina vojaci
Ukrajinský vojak kráča okolo trosiek ruského stíhacieho bombardéra Suchoj Su-34 Foto: tasr

Šéf americkej CIA hlási: Na Ukrajine bolo zabitých 2000-4000 ruských vojakov

Šéf americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) William Burns v utorok vyhlásil, že od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu bolo zabitých už 2000 až 4000 ruských vojakov. TASR prevzala túto informáciu zo stanice Sky News.

Burns varoval, že Ukrajinu čaká „niekoľko škaredých týždňov“, keďže Rusko pokračuje vo svojej „brutálnej a nevyprovokovanej“ invázii. Uvedený počet obetí na ruskej strane potvrdil aj generál Scott Berrier, riaditeľ americkej Obrannej spravodajskej agentúry (DIA) spadajúcej pod Pentagón. Na otázku, koľko ruských vojakov dosiaľ prišlo o život počas vojenskej operácie na Ukrajine, odpovedal  ide o počet „niekde medzi dvoma až štyrmi tisícmi“, uvádza agentúra AFP.

Dodal však, že tieto odhady sú považované za „málo dôveryhodné“, pretože boli zostavené pomocou údajov zo spravodajských zdrojov, ale aj vďaka dátam z voľne dostupných zdrojov. Sky News konštatuje, že panuje široké presvedčenie, že počas doterajších 13 dní bojov utrpeli ruské sily ťažké straty.

Rusko však priznalo úmrtie len 498 príslušníkov svojich síl, čo je výrazne menej než odhadujú americké tajné služby. Ukrajinské ozbrojené zložky však tvrdia, že Rusko prišlo až o takmer 12.000 svojich vojakov, uvádza Sky News.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf americkej CIA hlási: Na Ukrajine bolo zabitých 2000-4000 ruských vojakov

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku