tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ursulla von der Leyenová a Josep Borrell, foto:tasrap

Sebazničujúce sankcie? Členské štáty EÚ sa dohodli na nových opatreniach voči Rusku

Členské krajiny EÚ sa predbežne dohodli na novom súbore sankcií voči Rusku, ktorý by mal zahŕňať aj cenový strop pre ruskú ropu. Veľvyslanci členských štátov by mali konečný text schvaľovať v stredu dopoludnia. S odvolaním sa na diplomatické zdroje to uviedol spravodajský server Politico, od ktorého TASR informácie prevzala.

Dohodli sa na ôsmom balíku sankcií

Dohoda, zatiaľ v ústnej forme, sa zrodila v utorok večer na stretnutí veľvyslancov. Viacerí diplomati podľa servera upozornili, že vyhlasovať „víťazstvo“ bude možné až po potvrdení detailov dohody v podobe právneho dokumentu. Ten chcú mať veľvyslanci pripravený najneskôr v stredu, pretože lídri členských krajín chcú zabrániť tomu, aby spory o sankcie zatienili štvrtkové a piatkové summity EÚ v Prahe.

Ústupky dostali niektoré krajiny

V prípade obmedzenia cien ruskej ropy dostali Grécko, Cyprus a Malta viaceré prísľuby ústupkov. EÚ by im mala pomôcť zabrániť obchádzaniu sankcií a možným stratám v dôsledku „zmeny vlajky“ ropných tankerov. Grécke, cyperské a maltské tankery prepravujú väčšinu tejto komodity z Ruska, no prevádzkovatelia by mohli plavidlá preregistrovať v tretích štátoch, napríklad v Paname, a vyhnúť sa tak európskemu zákazu prepravy ruskej ropy nad cenovým limitom, vysvetľuje Politico.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poľský premiér Mateusz Morawiecki.
  2. Šéf Záporožskej atómovej elektrárne Ihor Murašov.
  3. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí 10. mája 2022 v Kyjeve.
  4. nukleárny výbuch, jadrová zbraň, hríb

V poradí ôsmy balík sankcií voči Rusku pre jeho inváziu na Ukrajinu obsahuje tiež zákaz vývozu ďalších komponentov, ktoré Rusko potrebuje pre svoje letectvo, či zákaz dovozu ďalších ruských produktov. Zahŕňa aj opatrenia proti osobám pomáhajúcim pri ruskej invázii a zakazuje občanom EÚ pôsobiť v riadiacich orgánoch ruských štátnych podnikov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sebazničujúce sankcie? Členské štáty EÚ sa dohodli na nových opatreniach voči Rusku

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku