eReport.sk
Nemecký kancelár Olaf Scholz rozpráva počas panelovej diskusie na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) v davoskom kongresovom centre vo švajčiarskom Davose 18. januára 2023.
Nemecký kancelár Olaf Scholz rozpráva počas panelovej diskusie na Svetovom ekonomickom fóre v Davose 18. januára 2023. Foto: tasr/ap

Scholz spolu s Meloniovou: Zbrane a peniaze pre Ukrajinu budeme mať vždy, je to v záujme Európy!

Talianska premiérka Giorgia Meloniová a nemecký spolkový kancelár Olaf Scholz vo štvrtok v Ríme potvrdili spoluprácu v oblasti migrácie a pri ďalšej podpore Ukrajiny. TASR správu prevzala z agentúr APA a ANSA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Žiadna vojna?
  2. Maďarská prezidentka Katalin Nováková.
  3. Pravda sa raz ukáže
  4. Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil

Migráciu treba zlegalizovať

„Je dôležité venovať pozornosť požiadavkám krajín, ktoré sú najviac pod tlakom v oblasti migrácie,“ uviedla Meloniová. Potvrdila, že v nedeľu s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a holandským premiérom Markom Ruttem navštívi Tunisko.

Za dôležité označila spoluprácu a dohody o podpore s krajinami, odkiaľ migranti prichádzajú. Scholz sa vyslovil za rozvoj zákonných spôsobov migrácie, pretože Nemecko rovnako ako Taliansko potrebuje kvalifikované pracovné sily.

Zbrane na Ukrajinu

„Spoločne stojíme pri Ukrajine. Ktorú podporujeme zbraňami i poskytovaním vojenského výcviku. A budeme to robiť tak dlho, ako bude potrebné,“ uviedli v spoločnom vyhlásení Scholz a Meloniová.

Rast a stabilita

EÚ podľa Meloniovej potrebuje nový Pakt rastu a stability, ktorý sa výrazne zameriava na podporu hospodárskeho rastu. Uviedla, že treba „flexibilné fiškálne pravidlá.“ Staré pravidlá označila za zastarané.

So Scholzom sa dohodli na posilnení obojstranného dialógu aj s prispením taliansko-nemeckého akčného plánu. Ten by chceli prijať na najbližšom summite medzi vládami týchto dvoch krajín, ktorý bude na konci tohto roka v Nemecku.

Scholz označil Taliansko za spoľahlivého partnera a priateľa Nemecka. „S Rímom spolupracujeme v rámci NATO, G7, G20, súhlasíme jeden s druhým a odvolávame sa jeden na druhého,“ povedal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Scholz spolu s Meloniovou: Zbrane a peniaze pre Ukrajinu budeme mať vždy, je to v záujme Európy!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php