eReport.sk
Pravda sa raz ukáže
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Rusko na Medzinárodnom trestnom súde v Haagu: Za Kachovku je zodpovedná Ukrajina!

Rusko obvinilo vo štvrtok Kyjev zo zničenia Kachovskej vodnej nádrže na juhu Ukrajiny „masívnymi“ delostreleckými útokmi. Na pôde Medzinárodného trestného súdu (ICC) v Haagu zároveň poprelo tvrdenia Ukrajiny, že za zničením priehrady stojí Moskva, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Arogancia uňho prekračuje medze
  2. Zelenskyj sa sťažoval Macronovi
  3. Ukrajina a Rusko
  4. Čo sa to deje?

Kremeľ

„Kyjevský režim nielenže spustil masívne delostrelecké útoky na priehradu v noci na 6. júna, ale úmyselne tiež vopred zvýšil úroveň vody v nádrži Kachovka na kritickú úroveň,“ tvrdil ruský zástupca pri ICC Alexandr Šulgin.

Pravda sa raz ukáže

Kachovskú priehradu na Ruskom okupovanej časti Chersonskej oblasti v noci na utorok zasiahol výbuch, ktorý ju takmer úplne zničil. Ukrajina a Kremeľ sa vzájomne obviňujú zo zodpovednosti za jej poškodenie.

Zelenskyj, rovnako ako všetci naši „demokrati.“ okamžite vedeli, že za to môže Rusko. Problémom je, že toto tvrdenie z hľadiska významu Kachovky pre Rusov, je také podobné, tomu, ako keď Rusi mali ostreľovať Záporožskú atómovú elektráreň. Hoci ju okupovali. Takže ostreľovali vlastných ľudí..

A je tu aj podobnosť s výbuchom NS2, kedy mainstream i Zelenskyj hovorili, že to spravilo samotné Rusko. Akurát, že americké tajné služby teraz tvrdia, že to bola Ukrajina.

Humanitárna i ekologická katasrofa

Voda medzitým zaplavila už vyše 600 kilometrov štvorcových na pravom i ľavom brehu rieky Dneper. Kyjev hovorí v dôsledku záplav o minimálne troch obetiach na životoch, ktoré zaznamenal v Ukrajinou ovládanej časti Chersonskej oblasti.

Moskvou dosadené tamojšie úrady vo štvrtok uviedli, že v dôsledku záplav vyvolaných zničením priehrady prišli o život piati ľudia, kým 41 ďalších utrpelo zranenia. Rusko podľa agentúry AFP tiež tvrdí, že ukrajinské ostreľovanie zaplavených oblastí si vyžiadalo životy dvoch ľudí, ktorí sa chceli evakuovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko na Medzinárodnom trestnom súde v Haagu: Za Kachovku je zodpovedná Ukrajina!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php