eReport.sk
Richard Sulík.
Richard Sulík. Foto: tasr

SaS vyzýva na odmietnutie povinných kvót! Minister Šimko podporí flexibilnú solidaritu

Strana SaS vyzýva vládu, aby na štvrtkovom rokovaní Rady Európskej únie (EÚ) 8 júna o nových migračných podmienkach nesúhlasila s povinnými kvótami na prerozdelenie ilegálnych migrantov po členských krajinách EÚ. A aby presadzovala status quo. Minister vnútra Ivan Šimko plánuje prezentovať pozíciu, ktorú malo Slovensko od začiatku, keď hovorilo o flexibilnej solidarite.         

„Nebránime sa solidarite. Pretože EÚ založili práve na princípe solidarity. Aj v tejto ťažkej téme, ktorá sa dotýka niektorých štátov viac, niektorých menej, sme za solidaritu. Ale nech je tá solidarita flexibilná. Nech je založená na tom, že sa budeme môcť rozhodnúť, ako sa na nej budeme podieľať,“ vyhlásil Šimko. Dodal, že rozhodnúť sa bude musieť na mieste podľa toho, ako sa bude vyvíjať prerokúvaný dokument.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Blaha sa pustil do RTVS
  2. Vyberá nám západ kandidátov na prezidenta?
  3. Aj Demokrati naplno kampaňujú
  4. Šutaj Eštok do očí Kolíkovej

SaS: Červená línia

SaS považuje povinné kvóty za červenú líniu. Riešenia, ktoré by pomohli aj Slovensku so zvládaním ilegálnych migrantov, vidí na strane vlády, ako aj na strane EÚ.

„Jednoznačne musíme vedieť rozlišovať medzi utečencami a ilegálnymi migrantmi. Posilniť možnosti skúmania pôvodu migrantov, návratovú politiku ilegálnych migrantov či nastaviť lepšiu kontrolu vonkajších hraníc sú kľúčovými požiadavkami. Pre Európsku úniu však musia byť aj naďalej prioritami ochrana vonkajších hraníc a pomoc tým krajinám, ktoré majú limitované kapacity,“ skonštatoval poslanec parlamentu Juraj Krúpa.

Na zasadnutí ministrov vnútra v rámci Rady EÚ sa má rokovať o dvoch kľúčových migračných spisoch – nariadení o systéme riadenia azylu a migrácie a nariadení o konaní o azyle.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SaS vyzýva na odmietnutie povinných kvót! Minister Šimko podporí flexibilnú solidaritu

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php