eReport.sk
Denisa Saková z mimoparlamentnej strany Hlas-SD.
Denisa Saková z mimoparlamentnej strany Hlas-SD. Foto: tasr

Saková o pomoci Ukrajine: Musíme sa v prvom rade vedieť postarať o Slovákov!

Saková o pomoci Ukrajine vyhlásila, že musí byť zo strany Slovenska primeraná. Vláda by podľa nej mala v prvom rade myslieť na občanov Slovenskej republiky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Krúpa
  2. Hrozná tragédia v Grécku!
  3. Na kombosnímke zľava Milan Krajniak, moderátorka Marta Jančkárová a Erik Tomáš.
  4. Krúpa tvrdí že Žilinka klamal

Poslanec Národnej rady (NR) SR Juraj Krúpa (SaS) považuje septembrový termín predčasných parlamentných volieb za kompromis, s ktorým nie sú všetci spokojní. Bol za to, aby sa voľby konali v júni. Septembrový termín je podľa nezaradenej poslankyne NR SR Denisy Sakovej z mimoparlamentného Hlasu-SD nevýhodný pre ľudí a krajinu. Vyplýva to z ich vyjadrení v diskusnej relácii TA3 V politike.

Hlas chce vlastného prezidentského kandidáta

„Do konca októbra sa bude skladať vláda, bude sa riešiť programové vyhlásenie vlády, budú sa hľadať prieniky medzi jednotlivými volebnými programami, a už musíte riešiť návrh štátneho rozpočtu,“ skonštatovala Saková. Krúpa reagoval, že rozpočet pripravujú úradníci na ministerstvách pred letom. Vláda potom podľa neho rozpočet upraví na základe svojich priorít. „Bude to pre ten október trochu náročné, ale dá sa to stihnúť,“ doplnil.

Hlas podľa Sakovej ešte nevie, či postaví v prezidentských voľbách vlastného kandidáta. „Tejto téme sa budeme venovať asi po parlamentných voľbách,“ uviedla. Krúpa povedal, že strana Sloboda a Solidarita „jednoznačne“ podporí Zuzanu Čaputovú v prezidentských voľbách.

Nesúhlasia so zatvorením obchodov v nedeľu

Obaja sa zhodli, že nesúhlasia s návrhom zatvorenia obchodov v nedeľu. „Nemyslím si, že je na mieste, aby poslanci parlamentu diktovali, či si ľudia môžu privyrobiť v tejto ťažkej chvíli viac alebo nemôžu,“ skonštatovala Saková. Krúpa to považuje za ideologický boj.

O podpore Ukrajiny

Poslanci diskutovali aj o pomoci Ukrajine. Krúpa uviedol, že podpora krajiny, ktorá je napadnutá, je prirodzená a v kontexte medzinárodného práva a charty OSN. Je podľa neho v životnom záujme Slovenska podporovať Ukrajinu, aby ubránila svoje územie. Saková zopakovala, že Hlas už na začiatku vojny odsúdil vojenskú agresiu. Vláda podľa nej môže pomáhať Ukrajine, no mala by v prvom rade myslieť na občanov Slovenskej republiky.  „Keď sa ideme starať o druhých, musíme sa v prvom rade vedieť postarať aj o Slovákov,“ dodala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Saková o pomoci Ukrajine: Musíme sa v prvom rade vedieť postarať o Slovákov!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti