eReport.sk
Hrozná tragédia v Grécku!
Zuzana Čaputová na snímke z videa. Zdroj: fb/zcaputova

VIDEO Ako influencerka. Čaputová vysvetľuje svoje kroky občanom. Tu sú jej argumenty

Ako influencerka. Prezidentka Zuzana Čaputová sa rozhodla reagovať. Ako tvrdí, ľudia sa je pýtajú na úradnícku vládu či na to, prečo vycestovala do Prahy za novozvoleným prezidentom, aby mu zablahoželala k triumfu. Takže sa tak trochu inlfuencersky posadila pred kameru a reagovala na otázky občanov.

„V uplynulých dňoch sa v komentároch na tejto stránke ale aj širšie vo verejnom priestore objavujú niektoré otázky a témy, na ktoré sa ma pýtate. V tomto videu reagujem na tie najčastejšie z nich:

  • Je pravda, že už mám pripravenú úradnícku vládu?
  • Prečo som sa tak rýchlo rozhodla vycestovať do Prahy pogratulovať Petrovi Pavlovi ešte predtým, ako boli známe oficiálne výsledky?
  • Prečo som podala podanie na Ústavný súd v súvislosti s paragrafom 363 až teraz?
  • Prečo som nevymenovala nového ministra financií?
  • Je v poriadku preberať si cenu od nadácie Schwarzkopf, ktorá má kontroverznú minulosť?“

Zdroj: fb//zcaputova

Pripomíname, že nielen lídri opozície, ale napríklad aj bývalý diplomat a politik Peter Weiss Čaputovú dlhodobo kritizuje. „Prezidentka Zuzana Čaputová nemala autoritu a politickú odvahu presadiť svoju požiadavku, ktorú vyslovila pri poverení odvolanej vlády obmedzenými právomocami, aby sa predčasné voľby konali počas prvého polroka. Odôvodnila to predovšetkým potrebou včas pripraviť a schváliť rozpočet. Mnoho ľudí tak sklamala, keď súhlasila so septembrovým termínom. A to v čase, keď má podľa ústavy najsilnejšie právomoci voči prepustenej vláde,“ napísal vo svojom najnovšom komentári Weiss.

Čo sa týka osobnej gratulácie Pavlovi k triumfu v českých prezidentských voľbách, dostalo sa jej kritiky aj od nezávislého českého politológa. Miloš Gregor z Masarykovej univerzity v Brne uviedol, že krok Čaputovej bol na „hrane diplomacie“. „Verím, že jeho (Pavlovým – pozn. red.) voličom sa to môže páčiť, ale voličom Andreja Babiša či sympatizantom Miloša Zemana až tak nie. Nie som si istý, či to bolo diplomaticky vhodné,“ konštatoval Gregor v rozhovore pre Hospodářske noviny.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ako influencerka. Čaputová vysvetľuje svoje kroky občanom. Tu sú jej argumenty

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti