eReport.sk
Rytmus, foto: facebook

Rytmus rieši členov organizovaných skupín. Pred rokmi sa jedným nechal inšpirovať!

Starý otec rapu si zaspomínal na deväťdesiate roky a jeho stretnutia so šéfom najmilitantnejšieho gangu. Pochválil sa viacerými. Bol vraj všetkými najdrsnejšími gangstermi obdivovaný.

Zaistí si touto témou popularitu pesničky? Takmer pred sedemnástimi rokmi venoval Patrik Rytmus Vrbovský vizuál klipu Moji ľudia piťovcom. Ich znaky kopíroval. Do video klipu nasadil luxusné terénne autá typu G. Géčka, ako sa slangovo tomuto typu áut hovorí, jazdili v jeho klipe po sídlisku hore dole. Autá boli poznávacie znamenie bratislavskej skupiny z Lamača. Siahol dokonca po maskáčovom type džípu. Vojenský vzor prislúchal členom gangu piťovcom. Aktuálne rapuje, že ho boss piťovcov volal na každú oslavu narodenín. Bolo to skutočne tak?

Objednaval si ho každý rok? Pamätnící pochybujú

„Pamätám si keď som hral každý rok na narodky Piťovi, okolo boli len tváre zhorelé. Taká bola doba ty to víš. Kukláči, kamery, mafisti, bývalý fašisti, lobisti, devinu, odišiel strieľali do oblohy, na stole nasekal brizolit. Starý vo VIP na mňa kričí, že veľký frajer si ty, dozviem sa, že to bol Dlhý Laco, známa firma Bratislava city,“ pýši sa v novom klipe svojimi skúsenosťami s gangstermi starej gardy. Vraj o pozadí ich aktivít vtedy nevedel. Juraja Ondrejčáka, ktorému venoval prvé vety songu zadržali členovia NAKA v roku 2011. Odvtedy sa z cely nedostal. Priznal sa k niekoľkým vraždám.

Uctieval ho aj Bugárov vrah

Dlhý Laco bol prezývaný Ladislav Bališ. Bališ bol členom vražedného komanda sýkorovcov. Súd odklepol dohodu o vine a treste. Urobil tak v prípade vraždy bratranca známeho slovenského politika Tibora Bugára. Dlhého Laca už pred časom poslal Špecializovaný trestný súd za mreže na dvadsaťpäť rokov. Fíha, ten Patrik Vrbovský bol naozaj hviezdou naprieč celým spektrom v tej dobe vychytených mien. Jeho spomienky k pesničke Koll G rap pokračujú: „Zažil som dobu, o ktorej píšu akurát noviny. Kýbel bol ven a už je v base hen. Vilko Černý, Porsche Cayen v klipe Amen savore, tak to teda je,“ pokračuje so snahou zaujať, kto všetko ho obdivoval.

Kýbel alias Róber Lališ sa od roku 2012 skrýval. Vypátrali ho v Nemecku. Na úteku Lališ používal spravodajské metódy, pri stretávaní sa s ľuďmi, a aj pri svojej logistike ukrývania. Mal viacero miest, kde sa zdržiaval. Pohyboval sa v Česku, v Rakúsku, v Nemecku. Miesta pobytu často menil. Súd v Kolíne nad Rýnom rozhodol, že vydanie Lališa je prípustné. Senát Najvyššieho súdu ho odsúdil na doživotie. Podľa Rytmusových rýmov ho obľuboval aj ďalší člen sýkorovcov. Viliam Rafael prezývaný Čierny Vilko raperovi požičal luxusné Porsche do jedného z jeho prvých úspešných pesničiek. Pri zadržaní kriminalisti v jeho Porsche našli lopatu a krompáč.

Foto: tasr, youtube

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport