eReport.sk
Richard Rybníček reaguje na obhajobu primátorského mandátu
Richard Rybníček reaguje na obhajobu primátorského mandátu. Foto: tasr

Rybníček zostáva prezidentom Únie miest Slovenska, nič sa nezmenilo ani na viceprezidentských postoch

Pozíciu prezidenta Únie miest Slovenska (ÚMS) obhájil Richard Rybníček. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR po štvrtkovom 35. sneme Únie miest Slovenska poskytla hovorkyňa Daniela Piršelová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ministerstvo financií SR
  2. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  3. Nezaujímajú ho

Ľudia sa nemenia

Ako priblížila, viceprezidentmi ÚMS zostali aj naďalej primátor Bratislavy Matúš Vallo, primátor Trnavy Peter Bročka a primátor Košíc Jaroslav Polaček a ďalší primátori niektorých slovenských miest. „Výkonnou viceprezidentkou je aj naďalej Jana Červenáková,“ dodala.

Hlavnými témami smenu boli podľa hovorkyne úloha miest pri rozvoji Slovenska, návrh na zmenu financovania miestnej samosprávy a nové výzvy pre mestá. 

„Súčasťou rokovania bol aj návrh úpravy členstva v organizácii ÚMS. Tak, aby sa odstránili nejasnosti v tom, ktoré združenie samospráv koho zastupuje,“ poznamenala.

Zdôraznila, že doterajšie dvojité členstvo miest vo viacerých organizáciách zastupujúcich samosprávy bolo mätúce pre predstaviteľov štátu. Ako aj pre obyvateľov a médiá. 

Jedna zmena však má nastať

„Čas ukázal, že na to, aby sme dokázali presadzovať zásadné priority a zmeny na zlepšenie života našich obyvateľov v našich mestách, je nevyhnutné si vyjasniť, kto a ako ich bude zastupovať,“ poznamenal Rybníček

Vallo doplnil, že táto zmena je o vytvorení platformy, ktorá bude mať jednotnú filozofiu. Štruktúru a silnejšiu pozíciu pri obhajovaní záujmov miest. 

„ÚMS je o tlaku na presadzovanie zásadných, kľúčových priorít slovenských miest. Na to, aby sme mohli fungovať efektívnejšie, je táto zmena už nevyhnutná,“ uzavrel.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rybníček zostáva prezidentom Únie miest Slovenska, nič sa nezmenilo ani na viceprezidentských postoch

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php