eReport.sk
Tank so symbolom Z.
Tank so symbolom Z. (ilustračná snímka). Zdroj: Ozbrojené sily Ukrajiny

Ruský vojak vraj odovzdal Ukrajincom tank, dostane tisíce dolárov. Sky News: Príbeh nie je možné overiť!

Jeden z ruských vojakov, ktorý bol súčasťou inváznych síl na Ukrajine, odovzdal domácej armáde tank. Dostane za to odmenu 10.000 dolárov. Informoval o tom v utorok poradca ukrajinského ministra vnútra Viktor Andrusiv, píše TASR na základe správy britskej stanice Sky News.

Andrusiv uviedol, že pred niekoľkými dňami zatelefonoval ukrajinskej armáde ruský vojak, ktorý povedal, že podľa neho je vojna nezmyselná, avšak nemôže sa vrátiť domov. Ruským vojakom vraj dochádzajú potraviny, pričom vedenie vojny je chaotické.

Ukrajinskí spravodajskí agenti: Telefonát bol pravý

Ruský vojak používal telefón s ukrajinským číslom, na ktoré ukrajinské ministerstvo vnútra pravidelne posiela inštrukcie pre ruských vojakov, ako sa vzdať.

Ukrajinskí spravodajskí agenti potvrdili, že telefonát bol pravý a z dronu sa ubezpečili, či nejde o pascu, povedal Andrusiv. Dodal, že muža následne zadržali. Tento vojak bol údajne posledným členom posádky tanku, zvyšok ušiel domov.

Ruskému zajatcovi vraj poskytnú komfort

Poradca ukrajinského ministra vnútra vraj chcel zverejniť video z incidentu, avšak špeciálne jednotky ho od toho odhovorili. Dodal, že kým vojna neskončí, ruský zajatec bude na Ukrajine „v komfortných podmienkach s televízorom, telefónom, kuchyňou a sprchou“.

Briti pripustili, že celý príbeh je súčasťou propagandy

Britská stanica Sky News uvádza, že tento príbeh nie je možné overiť, avšak určite pomôže Ukrajine v propagandistickej vojne s Ruskom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kto je vinný za úmrtia civilistov
  2. JB 31 Moskva Archív - Na archívnej snímke z 19. decembra 2019 ruský prezident Vladimir Putin gestikuluje poèas výroènej tlaèovej konferencie v Moskve. Ruský prezident Vladimir Putin pracuje na ekonomickej reakcii na sankcie uvalené na Rusko Západom po invázii ruských jednotiek na Ukrajinu. Uviedol to v pondelok 28. februára 2022 v Kremli jeho hovorca Dmitrij Peskov. Dodal, že sankcie zavedené proti samotnému Putinovi sú zbytoèné. Peskov pod¾a agentúry Reuters vysvetlil, že Rusko pripravovalo plány na možné sankcie Západu, vrátane tých najprísnejších, pomerne dlho. Existujú plány reakcie, boli vypracované a implementujú sa, keï sa objavia problémy, uviedol Peskov. FOTO TASR/AP FILE - Russian President Vladimir Putin gestures during his annual news conference in Moscow, Russia, Dec. 19, 2019. For years, Russian President Vladimir Putin could sit back and relish in unseemly scenes of Western disunity, ranging from the Britain's Brexit move out of the EU in 2016, Hungary's longstanding antipathy towards its EU headquarters and, equally, the rift created by former President Donald Trump that has far from fully healed under under Joe Biden. (AP Photo/Pavel Golovkin, File)
  3. Žena s nechtami namaľovanými v národných farbách Ukrajiny
  4. Na Ukrajine prebiehajú boje
  5. Utečenkyňa, ktorá má nalakované nechty vo farbách ukrajinskej vlajky, drží rukloväť kufra.
  6. Eduard Heger mieša guláš počas návštevy humanitárneho centra na pomoc utečencom z Ukrajiny v Košiciach 12. marca 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruský vojak vraj odovzdal Ukrajincom tank, dostane tisíce dolárov. Sky News: Príbeh nie je možné overiť!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti