eReport.sk
Ilustračné foto: tasr/ap

Ruský veľvyslanec v Londýne varuje: Kvôli dodávkam zbraní Ukrajine hrozí eskalácia vojny!

Ruský veľvyslanec v Británii Andrej Kelin varoval pred eskaláciou vojny na Ukrajine. Uviedol to v súvislosti s tým, že Londýn a ďalšie krajiny Západu vyčleňujú ďalšie zbrane na pomoc Kyjevu. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

Kelin v rozhovore pre britskú stanicu BBC uviedol, že kroky krajín NATO, a to najmä Spojeného kráľovstva, riskujú predĺženie a „nový rozmer“ vojny.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Vagnerovci
  2. Hamran je Matovičov blázon
  3. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  4. Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor

Mier „môže byť zajtra“

Rusko má podľa veľvyslanca k dispozícii „obrovské zdroje“ a napriek tomu, že vojna na Ukrajine trvá už viac ako rok, jeho krajina v nej ešte nezačala konať s plnou vážnosťou. „Skôr či neskôr, samozrejme, môže táto eskalácia nabrať nový rozmer, ktorý nepotrebujeme a nechceme. Mier môžeme dosiahnuť zajtra,“ poznamenal Kelin.

Na otázku ohľadom množiacich sa dôkazov o vojnových zločinov Ruska Kelin odpovedal, že týchto zločinov sa dopúšťa Ukrajina. Zároveň dodal, že OSN nemá právomoc takéto zločiny vyšetrovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruský veľvyslanec v Londýne varuje: Kvôli dodávkam zbraní Ukrajine hrozí eskalácia vojny!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php