eReport.sk
Vlajka OSN.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/alexandros michailidis

Ruský poradca pri OSN Bondarev odstúpil z funkcie: Nikdy som sa za svoju krajinu tak nehanbil!

Ruský poradca pri OSN Boris Bondarev sa rozhodol odstúpiť. Urobil tak na základe svojho vnútorného nesúhlasu s väčšinou krokov súčasnej vládnej moci v Rusku, na čele s prezidentom Vladimírom Putinom. „Nikdy som sa za svoju krajinu tak nehanbil,“ vyjadril sa jednoznačne Bondarev pri odchode zo svoje funkcie. Pred odchodom sa rozhodol napísať verejný list, ktorý vám prinášame v plnom znení:

„Za dvadsať rokov svojej diplomatickej kariéry som zažil rôzne zvraty našej zahraničnej politiky, ale nikdy som sa za svoju krajinu tak nehanbil ako 24. februára tohto roku.

Agresívna vojna, ktorú Putin rozpútal proti Ukrajine a vlastne proti celému západnému svetu, nie je len zločinom proti ukrajinskému ľudu, ale azda aj najťažším zločinom proti ľudu Ruska, ktorému tučné písmeno Z preškrtáva všetky nádeje a vyhliadky na prosperujúcu slobodnú spoločnosť v našej krajine.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecký kancelár Olaf Scholz (uprostred) a juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa po uvítacom ceremoniáli v Pretórii 24. mája 2022.
  2. Na ilustračnej snímke žena ukazuje symbolicky zviazané ruky počas protestu proti ruskej invázii na Ukrajinu pred budovou Reichstagu v Berlíne.
  3. Volodymyr Zelenskyj na snímke z apríla 2019, keď kandidoval na post prezidenta Ukrajiny.
  4. Vľavo prezidentka SR Zuzana Čaputová a vpravo riaditeľka organizácie Človek v ohrození Andrea Najvirtová.
  5. Nikolaj Patrušev.

Tí, ktorí túto vojnu vymysleli, chcú len jedno – zostať navždy pri moci, žiť v pompéznych palácoch bez vkusu, plaviť sa na jachtách, ktoré sú tonážou a nákladmi porovnateľné s celým ruským námorníctvom, a užívať si neobmedzenú moc a úplnú beztrestnosť.

Na dosiahnutie tohto cieľa sú ochotní obetovať toľko životov, koľko bude potrebné. Len pre to jedno už zomreli tisíce Rusov a Ukrajincov.

S poľutovaním musím priznať, že za celých tých dvadsať rokov sa úroveň lží a neprofesionality v práci ministerstva zahraničných vecí neustále zvyšuje.

V posledných rokoch to však nadobudlo priam katastrofálne rozmery. Namiesto objektívnych informácií, nestranných analýz a triezvych prognóz sa objavujú propagandistické klišé v duchu sovietskych novín z 30. rokov minulého storočia. Vytvoril sa systém, ktorý klame sám seba.

Minister Lavrov je dobrou ilustráciou degradácie tohto systému. Za 18 rokov sa z profesionálneho a vzdelaného intelektuála, ktorého si mnohí moji kolegovia tak veľmi vážili, stal človek, ktorý neustále vysiela protichodné vyhlásenia a vyhráža sa svetu (teda aj Rusku) jadrovými zbraňami!

Ministerstvo zahraničných vecí dnes nie je o diplomacii. Je to všetko o vojnovom štvaní, lžiach a nenávisti. Slúži záujmom niekoľkých, veľmi málo ľudí, čím prispieva k ďalšej izolácii a degradácii našej krajiny.

Rusko už nemá spojencov a tomu nie je na vine nikto iný ako jeho bezohľadná a nepremyslená politika.

Vyštudoval som za diplomata a dvadsať rokov som ním aj bol. Ministerstvo sa stalo mojím domovom a rodinou. Ale už sa jednoducho nemôžem ďalej podieľať na tejto krvavej, bezduchej a úplne zbytočnej potupe.“

Zdroj: fb/sebavedomeslovensko

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi osôb, ktorých stanoviská uverejňuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruský poradca pri OSN Bondarev odstúpil z funkcie: Nikdy som sa za svoju krajinu tak nehanbil!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti