eReport.sk
Na ilustračnej snímke žena ukazuje symbolicky zviazané ruky počas protestu proti ruskej invázii na Ukrajinu pred budovou Reichstagu v Berlíne.
Na ilustračnej snímke žena ukazuje symbolicky zviazané ruky počas protestu proti ruskej invázii na Ukrajinu pred budovou Reichstagu v Berlíne. Foto: tasr/ap

Ukrajina: Invázia Ruska je teraz v najaktívnejšej fáze

Vojenská operácia Ruska na Ukrajine vstúpila do svojej najaktívnejšej fázy, vyhlásil v utorok hovorca ukrajinského ministerstva obrany Olexandr Motuzianyk. Informovali o tom portály britskej stanice BBC a britského denníka The Guardian.

Ruské sily sa pokúšajú úplne obkľúčiť ukrajinských vojakov v dvoch susediacich mestách, rozdelených riekou Siverskyj Donec na východe Ukrajiny – v Severodonecku a Lysyčansku.

Ukrajina uviedla, že ruské sily sa nevzdali pokusov o prekročenie tejto rieky. Motuzianyk na brífingu vysielanom v televízii povedal: „Teraz pozorujeme najaktívnejšiu fázu plnohodnotnej agresie Ruska, ktorú rozpútalo v našej krajine. Situácia na východnom fronte je extrémne ťažká, pretože práve tam sa teraz rozhoduje o osude tejto krajiny.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina: Invázia Ruska je teraz v najaktívnejšej fáze

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti