eReport.sk
Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin má pre USA jasný odkaz. Ilustračné foto: tasr/ap

Rusko v tom má jasno: Americká pomoc Ukrajine, Izraelu a Taiwanu „zhorší svetové krízy“


„Mierotvorcovia“ z USA sa opäť rozhodli finančne podporiť Ukrajinu, Izrael aj Taiwan, ktorí bojujú proti ich nepriateľom. Sami síce tlačia stále nové a nové peniaze aby im neskolaboval ich systém pri vyplácaní miezd a riadení štátnych inštitúcií, pre svojich „priateľov“ v boji proti ich nepriateľom sa ale peniaze nájsť musia. Za každú cenu!

Hrozí aj zákazom sociálnej siete TikTok

Moskva v sobotu odsúdila schválenie pomoci Ukrajine, Izraelu a Taiwanu americkou Snemovňou reprezentantov. TASR priniesla informácie z tlačovej agentúry AFP. „Vyčlenenie americkej vojenskej pomoci Ukrajine, Izraelu a Taiwanu zhorší svetové krízy,“ uviedla hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová na sociálnej sieti Telegram. Pomoc Kyjevu označila za „priamu podporu teroristických činov“ a napísala, že pomoc Taiwanu predstavuje „zasahovanie do vnútorných záležitostí Číny“. Podpora Izraelu je „priamou cestou k bezprecedentnému zhoršeniu situácie v regióne“, dodala Zacharovová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Proxy vojna je len "hoax?"
  2. Na Západe nič nové
  3. Zuzana Čaputová

V sobotu predtým hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry TASS povedal, že rozhodnutie poskytnúť pomoc Ukrajine „ešte viac obohatí Spojené štáty americké a ešte viac zruinuje Ukrajinu, pričom kyjevský režim zapríčiní ešte viac zabitých Ukrajincov“. Zákonodarcovia v americkej Snemovni reprezentantov schválili na sobotňajšom zriedkavom zasadnutí legislatívu, ktorá poskytuje pomoc Ukrajine a Izraelu, posilňuje Taiwan a hrozí aj zákazom sociálnej siete TikTok, ak sa nezbaví čínskeho majiteľa a vplyvu Pekingu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko v tom má jasno: Americká pomoc Ukrajine, Izraelu a Taiwanu „zhorší svetové krízy“

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE: