eReport.sk
Ilustračné foto. Zdroj: shutterstock

Kam sa to ženie Ukrajina? Svet jej posiela peniaze, ona si ale ešte ďalšie požičiava!


Ako to vlastne s tou Ukrajinou je? Takúto otázku si zrejme položí množstvo bežných ľudí. Na Ukrajinu už poslali USA aj EÚ miliardy eur, ktoré zatiaľ nikto nevysvetlil či sú darom, alebo pôžičkou. Ukrajina si však požičiava aj ďalšie peniaze, preto je na mieste sa spýtať: Z čoho to chce vojnou „zničená“ krajina zaplatiť? A najmä – kedy? Lenže pozor – EÚ chce túto krajinu prijať za svojho člena!

Ďalšia miliardová ekonomická pomoc

Južná Kórea podpísala rámcovú dohodu s Ukrajinou, prostredníctvom ktorej poskytne vojnou postihnutej krajine nízko úročené pôžičky v hodnote 2,1 miliardy dolárov (1,9 miliardy eur). Informovala o tom dnes podľa TASR kórejská agentúra Jonhap s odvolaním sa na kórejské ministerstvo financií.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico
  2. Predseda vlády Ukrajiny Denys Šmyhaľ a predseda vlády SR Robert Fico
  3. Stíhačky Kyjevu nepošleme

Juhokórejský minister financií podpísal dohodu o pôžičkách so svojím ukrajinským náprotivkom v piatok vo Washingtone. „Piatková dohoda si kladie za cieľ vytvoriť právny základ pre úverovú pomoc. Obe strany sa zaviazali spoločne hľadať projekty, ktoré pomôžu Ukrajine s jej obnovou a rozvojom,“ uviedlo kórejské ministerstvo vo svojom tlačovom vyhlásení.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kam sa to ženie Ukrajina? Svet jej posiela peniaze, ona si ale ešte ďalšie požičiava!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: