eReport.sk
Proxy vojna je len "hoax?"
Americký prezident Joe Biden a ukrajinský Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr/ap

Americká Snemovňa reprezentantov schválila balík pomoci pre Ukrajinu


Balík štyroch zákonov teraz pošlú Senátu, kde je schválenie v najbližších dňoch takmer isté. Prezident USA Biden prisľúbil, že ho okamžite podpíše, pripomína agentúra AP.

Americká Snemovňa reprezentantov schválila v sobotu balík pomoci pre Ukrajinu vo výške takmer 61 miliárd dolárov (57,3 miliardy eur). TASR o tom informuje na základe správy televízie CNN.

Členovia snemovne hlasovali o troch návrhoch zákonov. Tie vyčleňujú celkovo vyše 95 miliárd dolárov na pomoc Ukrajine, Izraelu a spojencom USA v indo-tichomorskom regióne. Prijali ich spolu so zákonom týkajúcim sa priorít zahraničnej politiky a národnej bezpečnosti.

Balík štyroch zákonov teraz pošlú Senátu, kde je schválenie v najbližších dňoch takmer isté. Prezident Joe Biden prisľúbil, že ho okamžite podpíše, pripomína agentúra AP.

Návrh týkajúci sa Ukrajiny a ďalších štátov v jej okolí zahŕňa 23 miliárd dolárov na doplnenie amerických zbraní, zásob a vybavenia. Vyše 11 miliárd vyčleňuje na financovanie konkrétnych vojenských operácií USA v regióne a takmer 14 miliárd na pomoc Ukrajine pri nákupe moderných zbraňových systémov a ďalšieho vojenského vybavenia.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Americká Snemovňa reprezentantov schválila balík pomoci pre Ukrajinu

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: