eReport.sk
Predseda NKÚ Ľubomír Andrassy. Foto: fb/nkusr

Najvyšší kontrolný úrad sa chystá na veľkú kontrolu! Posvieti si na rezort zdravotníctva, nevylučuje ani školstvo

Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR v lete plánuje preveriť agendu rezortu zdravotníctva v súvislosti s plánom obnovy. Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré pre TASR poskytol predseda úradu Ľubomír Andrassy. Nevylúčil ani kontrolu aktivít rezortu školstva.

„Predpokladám, že v letných mesiacoch pôjdeme do kontrolnej akcie, ktorá súvisí s tým, čo sa deje v pláne obnovy a odolnosti. Že tam bude aj preverenie procesov a postupov v kontexte agendy ministerstva zdravotníctva. Možno však predpokladať, že tam bude aj agenda, ktorá spadá do pôsobnosti rezortu školstva,“ uviedol Andrassy.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Monika Beňová Ukrajina
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

NKÚ skontroluje celý systém

Kontrola agendy MZ sa podľa jeho slov nezameria len na výstavbu nemocníc, ale na celý systém. „Či funguje, a čo v rámci systému zapríčinilo, že meškáme v tak dôležitom cieli a záväzku ako je výstavba Rázsoch alebo v Martine,“ ozrejmil Andrassy.

NKÚ podľa neho aktuálne vyhodnocuje aj riziká v aktivitách rezortu školstva. „Máme vážne riziká identifikované aj v aktivitách, ktoré súvisia s rezortom školstva, alebo plnením záväzkov okolo vzdelávania mladej generácie,“ priblížil Andrassy.

Zdroj: tasr

Zdroj:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najvyšší kontrolný úrad sa chystá na veľkú kontrolu! Posvieti si na rezort zdravotníctva, nevylučuje ani školstvo

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php