eReport.sk
Toto nie je biznis!
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

Je teraz moderné ich kritizovať? Veľvyslanec USA: Maďarsko tvrdohlavo udržiava spojenectvo s Ruskom!

Moderné kritizovať? Maďarsko tvrdohlavo udržiava a ešte aj posilňuje svoje spojenectvo s Ruskom, vyhlásil v stredu veľvyslanec USA v Budapešti David Pressman. Podľa servera index.hu diplomat pomerne ostro kritizoval proruskú politiku maďarskej vlády v prejave na recepcii usporiadanej na počesť americko-maďarskej vedeckej spolupráce

Moderné kritizovať?

Zatiaľ čo Maďarsko posilňuje svoje vzťahy s Moskvou, obrovská vlna vody zničenej priehrady Nova Kachovka nedávno prinútila desaťtisíce ľudí opustiť svoje domovy v Chersone a jeho okolí,“ povedal veľvyslanec. Podľa jeho slov je zrejmé, že túto vojnu začalo Rusko. Bolo to Rusko, ktoré napadlo túto oblasť Ukrajiny a priehrada bola pod ruskou kontrolou, dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zelenskyj poriadne vypenil
  2. Zelenskyj sa sťažoval Macronovi
  3. Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO
  4. Čo sa to deje?

„Je tiež zrejmé, že práve cez víkend označil minister zahraničných vecí Péter Szijjártó Rusko za spoľahlivého energetického partnera Maďarska, ktorého nemožno nahradiť. Tento moment má pre región a svet obrovský význam,“ konštatoval americký veľvyslanec. Podčiarkol, že je nesprávne naďalej sa spoliehať na Rusko, ktoré sa pokúša zlikvidovať svojho demokratického suseda.

Radostný prvok v vzájomných vzťahoch

V prejave Pressman podotkol, že napriek zdanlivej priepasti medzi Spojenými štátmi a Maďarskom existuje aj radostný prvok v ich vzťahoch. Je ním spolupráca vo vesmírnom výskume, ktorá je podľa jeho vyjadrenia vrcholom americko-maďarských vzťahov. „Spojené štáty sú hrdé na spoluprácu medzi Maďarskom americkou spoločnosťou Axiom Space, ktorej cieľom je vyslať maďarského astronauta na Medzinárodnú vesmírnu stanicu v roku 2024, uzavrel veľvyslanec USA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je teraz moderné ich kritizovať? Veľvyslanec USA: Maďarsko tvrdohlavo udržiava spojenectvo s Ruskom!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php