eReport.sk
Ukrajina páli na ruský Krym raketami dlhého doletu dodanými USA. Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Rusko má za sebou úspešný test interkontinentálnej balistickej strely


O tom, že krajiny naprieč celým svetom vyvíjajú sále nové a nové moderné zbrane zrejme nepochybuje nikto. Ak Američania tvrdia, že majú tie najmodernejšie, ktorých by sa mali ich nepriatelia obávať, tak Rusko je na tom podobne. Teraz úspešne otestovali úplne novú balistickú strelu, ktorá bez problémov zasiahne územie na inom kontinente.

Test dosiahol stanovené ciele

Ruské úrady v piatok oznámili úspešné odpálenie interkontinentálnej strely na juhu krajiny. TASR informuje na základe správy agentúry AP. Podľa vyhlásenia ruského ministerstva obrany sa test odohral na odpaľovacom zariadení Kapustin Jar v Astrachánskej oblasti, ktoré leží približne 100 kilometrov východne od mesta Volgograd na juhu Ruska. Test interkontinentálnej balistickej strely prebehol v rámci „štátneho testovania perspektívnych raketových systémov a overovania spoľahlivosti rakiet zaradených v službe,“ dodalo ministerstvo obrany.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Putin údajne "poťahal za nitky
  2. Josep Borrell

Test podľa ministerstva plne dosiahol stanovené ciele a potvrdil „vysokú spoľahlivosť ruských striel zaisťujúcich strategickú bezpečnosť,“ dodáva vyhlásenie ministerstva, presný typ otestovanej strely však zverejnený nebol. Rusko pravidelne vykonáva testy interkontinentálnych balistických striel a iných raketových systémov v snahe o modernizáciu svojho arzenálu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko má za sebou úspešný test interkontinentálnej balistickej strely

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: