eReport.sk
Putin údajne "poťahal za nitky
Ruský prezident Vladimir Putin, foto_tasr

Paradox? Putin: Tvrdia, že bez Ruska nemôže byť mier, ale na rokovania vo Švajčiarku nie sme pozvaní!


Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok odmietol obvinenia, že Rusko pripravuje agresiu aj proti iným krajinám v Európe.

Odmeita tvrdenia Západu

Ako uviedla britská stanica BBC, Putin takto reagoval na početné vyhlásenia západných politikov, že Ukrajine je potrebné pomôcť aj preto, že ak sa mu podarí vysporiadať sa s touto krajinou, zaútočí na jej spojencov na Západe. „To je nezmysel, ktorý vládnuce kruhy potrebujú – ako sa zvykne hovorievať – na zdôvodnenie svojich výdavkov na vojnu na Ukrajine,“ vyhlásil Putin. Podľa neho toto je hlavný dôvod. „Iné príčiny nie sú,“ doplnil Putin počas stretnutia so Západom neuznaným bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom.

Putin hovorí o pripravenosti rokovať

Putin na ňom uviedol, že Rusko je pripravené na rokovania o Ukrajine. Zdôraznil však súčasne, že „Moskve nemožno vnútiť žiadnu schému (usporiadania vzťahov), ktorá sa nezakladá na realite“. Pripomenul aj pripravovanú mierovú konferenciu vo Švajčiarsku, pričom dodal, že Rusko na ňu nie je pozvané.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  2. NAKA zasahuje ako komando

„Tvrdia, že tam nemáme čo robiť, a zároveň hovoria, že je nemožné vyriešiť niečo bez nás,“ konštatoval Putin, ktorý konferenciu označil za „panoptikum“, a doplnil, že celé „by to bolo smiešne, keby to nebolo smutné“. Dodal, že „druhá strana“ je do istej miery „zahnaná do kúta“, keďže odmietla rokovania s Ruskom v nádeji, že ho porazí na bojisku a spôsobí mu strategickú porážku.        
„“Teraz chápu, že to nie je možné, ale odmietli rokovania a teraz sa ocitli v dosť zložitej situácii,“ vyhlásil Putin.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Paradox? Putin: Tvrdia, že bez Ruska nemôže byť mier, ale na rokovania vo Švajčiarku nie sme pozvaní!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: