eReport.sk
Wang I a Sergej Lavrov, foto:tasr

Čína a Rusko musia stáť na strane historického pokroku, férovosti a spravodlivosti, povedal šéf čínskej diplomacie na stretnutí s Lavrovom


Peking posilní strategickú spoluprácu s Moskvou, uviedol v utorok šéf čínskej diplomacie Wang I na stretnutí s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.

Lavrov a šéf čínskej diplomacie

Lavrov pricestoval do Číny v pondelok na dvojdňovú návštevu v snahe o upevnenie vzťahov medzi oboma krajinami. „Čína bude podporovať stabilný rozvoj Ruska pod vedením (ruského prezidenta Vladimira) Putina,“ prisľúbil Wang. „Myslím si, že pod silným vedením prezidenta Putina čaká ruský ľud svetlá budúcnosť,“ dodal.

Silná strategická spolupráca

„Peking a Moskva budú naďalej posilňovať strategickú spoluprácu na svetovej scéne a poskytovať si navzájom silnú podporu,“ citovala Wangove slová ruská tlačová agentúra RIA Novosti. Čína a Rusko podľa neho musia stáť na strane „historického pokroku“ a „férovosti a spravodlivosti“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusi čelia najhorším záplavám za desaťročia

Wang ďalej dodal, že na schôdzke s Lavrovom „podrobne“ diskutoval aj o aktuálne prebiehajúcich konfliktoch na Ukrajine a v Pásme Gazy.

Partnerstvo „bez hraníc“

Lavrov pripomenul, že Čína bola medzi prvými krajinami, ktoré zagratulovali ruskému prezidentovi k víťazstvu v marcových prezidentských voľbách. „Sme vďační našim čínskym priateľom za túto podporu,“ uviedol počas schôdzky. Čína a Rusko často vyzdvihujú partnerstvo „bez hraníc“ a hospodársku a vojenskú spoluprácu. Ich vzťahy sa ešte viac utužili po ruskej invázii na Ukrajinu vo februári minulého roka, ktorú Čína otvorene neodsúdila.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čína a Rusko musia stáť na strane historického pokroku, férovosti a spravodlivosti, povedal šéf čínskej diplomacie na stretnutí s Lavrovom

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: