eReport.sk
Ruské ministerstvo zahraničných vecí
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/mikrokon

Rusko: Asistent vojenského atašé na rumunskej ambasáde musí opustiť krajinu

Asistent vojenského atašé na rumunskom veľvyslanectve v Moskve musí do 72 hodín opustiť Rusko, oznámilo v utorok ruské ministerstvo zahraničných vecí. Informácie priniesla štátna tlačová agentúra TASS.

Asistent vojenského atašé, v správe TASS-u uvedený ako kapitán G. Iliescu, bol vyhlásený za personu non grata – nežiaducu osobu. Rusko tak reaguje na vyhostenie svojho asistenta vojenského atašé z rumunskej metropoly Bukurešť, dodal rezort ruskej diplomacie. Tento diplomat bol vyhlásený Rumunskom za nežiaducu osobu 26. apríla.

Rumunské médiá v tom čase písali, že ruský diplomat bol vyhostený za špionáž, pripomenula v utorok v správe tlačová agentúra AFP. Rumunský premiér Florin Citu vyhlásil, že tento krok netreba nutne vnímať ako “solidárnu reakciu s tým, čo sa deje v iných krajinách”

Minulý mesiac česká vláda obvinila ruské bezpečnostné služby z toho, že stoja za smrtiacim výbuchom v sklade zbraní v moravskej obci Vrbětice v roku 2014, kde prišli o život dvaja ľudia.

Česká vláda následne po obvineniach vyhostila veľký počet ruských diplomatov, pričom podobný krok urobilo zo solidarity aj Slovensko a pobaltské štáty Estónsko, Lotyšsko a Litva, píše AFP.

Najnovšia situácia vo vzťahoch Ruska s Rumunskom je podľa AFP súčasťou prebiehajúcej diplomatickej roztržky medzi Moskvou a západnými metropolami.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport