eReport.sk
Odkaz Putinovi
Šéf britskej diplomacie James Cleverly. Foto: tasr/afp

Cleverly: Ruské vyhrážky neodradia Britániu od dodávok zbraní na Ukrajinu

Britániu neodradia vyhrážky Ruska, aby Ukrajine naďalej dodávala zbrane, povedal v stredu britský minister zahraničných vecí James Cleverly. Zároveň očakáva, že Moskva svoju rétoriku ešte viac vyostrí.

Ruské vyhrážky neodradia Britániu od dodávok zbraní, hlási Cleverly

Spojené kráľovstvo sa rozhodlo, že nesmie dovoliť, aby ho „eskalačná rétorika“ z Kremľa odradila od „správnej veci“, povedal Cleverly v Paríži pri otázke na poskytnutie stíhačiek F-16 Kyjevu. Myslí si, že čím budú Ukrajinci bližšie k víťazstvu, tým viac bude rétorika Moskvy eskalovať.

Kachovská priehrada

Šéf britskej diplomacie sa vyjadril aj k zničeniu Kachovskej priehrady na juhu Ukrajiny. Uviedol, že Londýn v tejto fáze nechce označiť vinníka a čaká až na všetky „všetky dostupné fakty“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajina a Rusko
  2. Poľnohospodárska katastrofa
  3. barbarský čin

Podľa jeho slov je však jasné, že udalosť je priamym dôsledkom ruskej invázie na Ukrajinu. Moskva teda nesie konečnú zodpovednosť za všetku deštrukciu v tejto vojne, zdôraznil. Cleverly sa v pondelok v Kyjeve stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a šéfom ukrajinskej diplomacie Dmytrom Kulebom.

Enormná podpora Ukrajiny

Spojené kráľovstvo už viac ako rok vojensky podporuje Ukrajinu v boji proti ruským inváznym silám. Londýn v máji prisľúbil Kyjevu protilietadlové rakety a stovky bojových dronov. Británia ukrajinskej armáde dodala aj strely dlhého doletu Storm Shadow. Kachovská priehrada na rieke Dneper v Ruskom okupovanej časti juhoukrajinskej Chersonskej oblasti bola zničená v utorok skoro ráno. Moskva i Kyjev sa z jej zničenia navzájom obviňujú.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cleverly: Ruské vyhrážky neodradia Britániu od dodávok zbraní na Ukrajinu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php