eReport.sk
Načo sú im americké stíhačky?
Na ilustračnej snímke stíhačka F-16. Foto: tasr

Antonov spochybňuje rozhodnutie USA. Ukrajina nedokáže prevádzkovať F-16. „Veď nemajú ani pilotov!“

Načo sú im americké stíhačky? Ukrajina nemá podľa ruského veľvyslanca v USA Anatolija Antonova potrebnú infraštruktúru ani personál na prevádzku stíhačiek F-16, ktoré jej chcú poskytnúť západní spojenci. Antonov to uviedol v pondelok na účte ruskej ambasády v aplikácii Telegram. TASR o tom informuje na základe správy televízie Sky News.

„Každý odborník vie, že na Ukrajine nie je infraštruktúra na prevádzku F-16 a nie je tam ani potrebný počet pilotov a obslužného personálu. Čo sa stane, ak americké stíhačky vzlietnu z letísk NATO, ktoré prevádzkujú zahraniční ‚dobrovoľníci‘?“ napísal Antonov v odpovedi na novinársku otázku o záveroch víkendového summitu skupiny G7 v japonskej Hirošime.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Naďova cesta
  2. Sunak na summite G7
  3. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  4. Putin tlačí na vládu
  5. Robert Fico a jeho spolustraníci na tlačovke SMeru - SSD v utorok 16. mája.
  6. Členovia strany HLAS - SD na tlačovej konferencii v stredu 17. mája 2023. Foto: ereport

Poskytnutie stíhačiek a podpora úderov na Krym s použitím amerických a iných západných zbraní podľa Antonova opäť jasne dokazujú, že Spojené štáty nikdy nemali záujem o mier a rozhodnutie uskutočniť tzv. špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine bolo absolútne správne.

„Od prevratu v Kyjeve v roku 2014 chceli Spojené štáty len strategickú porážku Ruska a teraz pokračujú v rozdúchavaní plameňov,“ tvrdí ruský veľvyslanec.

Nový balík americkej vojenskej pomoci

Americký prezident Joe Biden pred summitom G7 dal západným spojencom súhlas na začatie výcviku ukrajinských pilotov na obsluhu stíhačiek F-16 americkej výroby, čím sa položil základ pre ich prípadný presun na Ukrajinu. Oznámil aj nový balík americkej vojenskej pomoci Ukrajine za približne 375 miliónov dolárov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Antonov spochybňuje rozhodnutie USA. Ukrajina nedokáže prevádzkovať F-16. „Veď nemajú ani pilotov!“

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php