eReport.sk
Politizácia trestného práva
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. zdroj foto: fb/Matúš Šutaj Eštok

VIDEO Šutaj Eštok: To, že sa u Matoviča našiel spis, ktorý nemal mať, kryl „čestný“ pán Ďurka!

Ruka ruku myje. Alebo „naši chlapci v akci..“ Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok sa v príspevku na sociálnej sieti vrátil k tomu, že v trezore ex ministra financií Igora Matoviča, sa nachádzal trestný spis. Týkal sa odpočúvania vtedajších opozičných politikov na poľovníckej chate. A to by v tom čert nebol, aby do toho neboli zapletení aj „elitní čurillovci.“ Veď niekto ich stvoril..

Elita z NAKA

Minister na začiatku uviedol, že „keby bývalého vyšetrovateľa NAKA a exfunkcionára Úradu inšpekčnej služby, Pavla Ďurku, nepostavili mimo služby, nikdy by sme sa nedozvedeli, že v trezore skrýval živý spis o odpočúvaní opozície na poľovníckej chate.“

Ide o toho Ďurku, pre ktorého pani Čaputová vyhodila svojho vlastného ministra. A toho istého „elitného vyšetrovateľa,“ ktorý sa služobnou zbraňou pri „neodbornej manipulácii“ postrelil vo vlastnej spálni. Za čo dostal pokarhanie.

Okrem iného tento „čestný chlapík“ „zabudol“ ohlásiť, že istý kajúcnik má u seba v držbe zbrane. Toto porušenie zákona zo strany Ďurku skončilo tak, že kajúcnik postrelil svoju manželku a následne si vzal život. Okrem toho je spolu s ostatnými „chlapcami,“ obvinený zo závažnej trestnej činnosti.

Ruka ruku myje

„Keď bol 9. júna 2023 nájdený v trezore ministra financií tento spis, zaistila ho NAKA, kde vtedy pôsobil Ďurka ako vyšetrovateľ. No namiesto toho, aby vyšetroval podozrenie z trestnej činnosti, čušal ako voš pod chrastou a poslušne chránil svojho pána Matoviča,“ uviedol ďalej minister vnútra.

Keď následne prešiel do funkcie šéfa Úradu inšpekčnej služby, materiál si dal poslať na inšpekciu. O čom svedčí prezenčná pečiatka zo 6. septembra 2023. Až 14. decembra, kedy nastúpila nová vláda a skončila sa doba temna, bezprávia a politickej pomsty, bol tento materiál objavený v trezore,“ dodal.

Za toto protestujete?

„Pýtam sa, takto koná spravodlivý a čestný policajt, za ktorého protestujú ľudia na námestiach? Mal predsa vyšetrovať podozrenie z trestnej činnosti a nie skrývať spis a kryť Igora Matoviča.

Zákon však musí platiť pre každého rovnako a ubezpečujem všetkých, že Úrad inšpekčnej služby už od 3. januára aktívne koná, robia sa výsluchy a všetko sa dôkladne prešetruje. Asi preto sú niektorí bývalí predstavitelia vlády tak nervózni,“ uzavrel Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Fb M. Šutaj Eštok


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šutaj Eštok: To, že sa u Matoviča našiel spis, ktorý nemal mať, kryl „čestný“ pán Ďurka!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre